Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za Babišem přišel ozbrojený muž. Policie ho podle premiéra zpacifikovala na vrátnici

Česko

  22:06
Premiér v demisi Andrej Babiš ve čtvrtek večer ve videu na Facebooku řekl, že se ho měl ve středu pokusit napadnout muž vyzbrojený nožem a pistolí. Policie měla muže zadržet na vrátnici. „Včera sem přišel takovýto borec, chtěl mě napadnout, měl kudlu, pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici,“ popsal zážitek Babiš.

Premiér se o napadení zmínil ve videu na Facebooku, kde reagoval na dotaz odpůrce protiepidemických opatření. Ten totiž tvrdil, že je jen otázkou času, než se lidé naštvou a začnou „mordovat“ vládu.

Babiš mu na dotaz řekl, že denně na covid umírají desítky tisíc lidí. „Nemám pocit, že děláme věci, které nás baví. Nekopeme se do zadku,“ odpověděl mu Babiš. 

Policie ho zpacifikovala na vrátnici

„Samozřejmě, lidé nám vyhrožují, stejně jako vy nám vyhrožujete. Včera sem přišel takovýto borec, chtěl mě napadnout, měl kudlu, pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici,“ svěřil se premiér ve videu, kde ukázal i snímek, na kterém byla vyfocená kudla.

„Policie ho zpacifikovala na vrátnici. Ano i to se stává,“ doplnil Babiš. Policie vša zatím incident nechtěla komentovat. Informace budou k dispozici v pátek.

Mluvčí pražské policie ve čtvrtek večer na dotaz ČTK řekl, že o incidentu na úřadu vlády ví. „Víme o něm, zadokumentovali jsme ho a pražská policie ho prověřuje,“ dodal Rybanský. Podrobnější informace k případu by policie mohla sdělit v pátek.

Premiér Babiš výhrůžkám nečelí poprvé. Na konci února v diskusním pořadu CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům. Podezřelý muž byl zatčen ve Španělsku a policie ho obvinila za vydírání. 

„Ten pán mi napsal omluvný dopis,“ uvedl Babiš v půlce dubna. O měsíc později se muž dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.

Pražští policisté rovněž pátrají po muži, který koncem října vstoupil do budovy ministerstva zdravotnictví vyzbrojen železnou tyčí. Dosud neznámý muž vešel 25. října do vstupní haly budovy ministerstva zdravotnictví s tyčí v ruce a rychlým krokem směřoval k turniketům. Těmi se protáhl a pokračoval dál po schodech nahoru.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat