6. března 2018 17:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na projíždějící tramvaj v Mostě létaly kameny, nikdo nebyl zraněn

Tramvaj (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaj (ilustrační snímek) | foto: Aktron/Wikimediacommons

MOST Zatím neznámý pachatel či pachatelé poničili tramvaj v Mostě. Na projíždějící vůz házeli kameny a způsobili škodu v řádech desetitisíců korun, řekl Jiří Holý z Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova.

Incident se odehrál v pondělí po poledni v širším centru Mostu. „V prostoru tramvajového trojúhelníku u bloku číslo 100 došlo k útoku kamením proti projíždějící nízkopodlažní tramvaji. Došlo tak k bezprostřednímu ohrožení bezpečnosti cestujících v tramvaji, naštěstí se nikomu nic nestalo,“ uvedl ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

Podle Holého kameny zasáhly okna v části pro cestující. „Podle některých cestujících, kteří jeli v napadeném voze, šlo o skupinu dětí, které kamení házely,“ doplnil Holý s tím, že případem se zabývá policie.

Takzvané stovky, kde se incident odehrál, patří v Mostě k problémovým částem. Loni v těchto místech vykolejila kvůli naskládaným kamenům jiná tramvaj. Dopravní podnik odhaduje škodu na zhruba 30 000 korun, oprava vozu potrvá až čtyři týdny. Poničená tramvaj je jedním z pěti nejmodernějších vozů, které dopravní podnik v posledních letech koupil.

ČTK