7. března 2019 8:54, aktualizováno  9:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na radnici části Brno-střed zasahuje policie. Důvody zásahu zatím nejsou známy

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Týdeník Policie

Brno Na radnici městské části Brno-střed zasahuje policie, úřad bude celý den pro veřejnost uzavřený. Důvody zásahu nejsou známy, řekla mluvčí radnice Kateřina Dobešová. Na úřadu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

„S policií spolupracuje tajemník úřadu, bližší informace nemám,“ řekla Dobešová. Doplnila, že zaměstnanci kvůli zásahu policie nepracují. Úřad bude uzavřený po celý dnešní den.

Antimonopolní úřad už normálně pracuje

Budova Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je po čtvrtečním celodenním policejním zásahu od pátečního rána přístupná veřejnosti, úředníci se mohli vrátit k práci. Zpravodajka ČTK se na místě přesvědčila, že je běžně přístupná podatelna úřadu, která ve čtvrtek nefungovala. Předseda ÚOHS Petr Rafaj ve čtvrtek na úřadu nebyl a není zřejmé, zda přijde dnes, řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Důvody zásahu nejsou zřejmé, zásah by se ale měl týkat úřadu, nikoli politiků. „Ráno jsme jen dostali avízo, že úřad bude uzavřený, čekáme na další zprávy. Na úřadě by měl být podle mých informací pouze tajemník,“ řekla místostarostka radnice Michaela Dumbrovská (KDU-ČSL). 

Úřad je uzavřený z obou stran, vchod hlídají policisté. „Dnes provádíme úkony trestního řízení ve dvou samostatných věcech, mimo jiné i v Brně,“ řekl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. NCOZ ve čtvrtek zasahuje také v sídle společnosti Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém. Prohledává také byt generálního ředitele firmy Karla Feixe.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!