11. ledna 2017 8:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V noci Česko sevřel mráz. Na Šumavě naměřili minus 27,5 stupně Celsia

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Martin Veselý, MAFRA

ČESKÉ BUDĚJIVICE Česko má za sebou mrazivou noc. Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 27,5 stupně Celsia. Nejčastěji se ale noční teploty v Česku pohybovaly mezi 18 až minus 13 stupni pod nulou, řekla Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Velmi nízké teploty nad ránem panovaly i v dalších mrazových lokalitách Šumavy. Stanice Kvilda-Perla naměřila minus 27,3 stupně a na Březníku bylo 26,9 stupně pod nulou.

Do velmi chladného rána ve středu vstávali také obyvatelé Volar, kde bylo minus 23,1 stupně Celsia. Silný mráz panoval i ve východočeském Broumově, kde rtuť teploměru klesla až na minus 22,4 stupně. Jen o desetinu stupně tepleji bylo ve středočeské Vlašimi.

Obecně bylo v noci tepleji na západě země. Nejvyšší minimum, minus 8,7 stupně, meteorologové zaznamenali v Hejnicích na Liberecku. V nedalekém Frýdlantu bylo minus 8,9 stupně Celsia.

Česko během noci na středu zaznamenalo jednu z největších teplotních proměn. Teplota místy z mínus 4 stupňů Celsia dramaticky poklesla až na hodnotu pod mínus 18 stupňů a následně ve čtvrtek vzroste až na nulu. „Teplota by se dokonce mohla dostat až na plus jeden až dva stupně,“ říká Český hydrometeorologický ústav.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.