Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Samprase se těším, říká Štěpánek

Česko

PRAHA Jediný nadstandard? Masážní stůl na hotelový pokoj.

Takové požadavky měl Pete Sampras, jeden z nejlepších tenistů historie, který se 1. prosince představí v Praze.

„Myslím, že diváci uvidí tenis v nejvyšší kvalitě, protože Pete bude určitě ve formě,“ prohlásil Radek Štěpánek, který s bývalou světovou jedničkou změří síly v exhibičním zápase.

Sampras, vítěz rekordních čtrnácti grandslamových turnajů, ukončil profesionální kariéru před šesti lety a s devětadvacetiletým Štěpánkem se nikdy na okruhu ATP nepotkal.

„Proto se velice těším. A třeba se stanu pátým Čechem, který Peta porazí,“ usmál se Štěpánek. Samprase totiž dokázali porazil Korda, Novák, Ulihrach a Nováček.

„Zahrát si proti podle mého nejlepšímu tenistovi historie byl vždycky můj sen,“ povídal Štěpánek, který je mezi českými tenisty vyhlášený showman. „Určitě mám něco nachystaného, ale to teď nebudu prozrazovat,“ řekl momentálně osmadvacátý hráč světa.

Poctivě trénuje Sedmatřicetiletý „Pistol Pete“, jak se Samprasovi kvůli vynikajícímu podání přezdívá, se v posledních letech vrátil na kurty při sérii exhibičních duelů. Loni se utkal několikrát i s Rogerem Federerem a jednou ho porazil.

Do Prahy dorazí z Bratislavy, kde ho čeká exhibice s Dominikem Hrbatým, a pak odletí na finále veteránské série v Londýně. „Takže trénuje a bere zápasy velice vážně,“ řekla promotérka pražské akce Petra Píchalová-Langrová z pořádající agentury Česká sportovní, která organizovala i pražský start NHL. „Srovnávat Samprase s New York Rangers nelze. Ale s některými atlety to bylo složitější,“ prohlásil s úsměvem majitel České sportovní Miroslav Černošek.

***

Sampras v Praze

Exhibiční zápas proběhne 1. prosince v pražské O2 areně, utkání začne v 18.30. Bude se hrát na dva vítězné sety a na rychlém povrchu taraflex. *Samprasovým soupeřem bude český tenista Radek Štěpánek. * Kapacita haly bude snížená na cca 10,5 tisíce míst. Vstupenky budou stát 590 korun do dolního patra a 290 a 390 korun do horního prstence. Předprodej vstupenek začne v listopadu.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...