Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na schůzi brněnské SPD se odehrál střet mezi straníky. Musela zasahovat městská policie

Česko

  18:51
BRNO - V sídle brněnské buňky hnutí SPD Tomia Okamury musela v úterý večer zasahovat městská policie. Po konci tamní schůze se totiž strhl konflikt mezi straníky. K hádce byly přivolány celkem čtyři hlídky. V brněnské organizaci SPD už dlouhodobě panuje nespokojenost s vedením.

Městská policie Brno foto: mpb.cz

Informaci na svém webu uveřejnil server iDnes.cz. Předsedkyní brněnské organizace se totiž minulý týden znovu stala Lucie Šafránková. To se ale několika jejím spolustraníkům nelíbilo.

SPD poslala 7,4 milionu majiteli agentury SANEP tlačící Okamuru

„Ano, existuje jistá nespokojenost s vedením,“ řekl pro iDnes.cz exstarosta Starého Lískovce Petr Hudlík (SPD), který byl svědkem vyhroceného jednání na schůzi. Část spolustraníků prý požadovala informace ke kandidátkám do nadcházejících voleb.

„Vrátili se do místnosti a chtěli, aby jim vedení sdělilo, co bude následovat. Protože nevěděli, koho mají na kandidátku oslovit. Nakonec se začali hádat, až někdo přivolal strážníky,“ popisuje úterní situaci Hudlík.

„Části přítomných se nelíbilo, že již byla ukončená schůze,“ vysvětluje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Jeden účastník během schůze zavolal městskou policii. Té sdělil, že na jednání SPD došlo ke konfliktu. Brněnská městská policie vyslala na místo čtyři hlídky, jelikož tam bylo hodně lidí a začala situaci řešit.

Strážníky zavolal místopředseda

„Obě strany pak shodně tvrdily, že se nepohodly, ale nic oznamovat nebudou. A proto se spor nebude nadále řešit,“ říká Ghanem. Poslankyně SPD Lucie Šafránková uvedla, že se konfliktní schůze neúčastnila a přiznala, že o události se dozvěděla jen z doslechu.

„Policii zavolal místopředseda brněnské SPD na osoby, které se pohybovaly v okolí kanceláře a způsobovaly hluk,“ sdělila Šafránková pro iDNES.cz. Místopředseda brněnské buňky Karel Cholek se k situaci vyjádřit odmítl.

„Nemám čas, nezlobte se,“ řekl Cholek a zavěsil telefon. Střet spolustraníků na schůzi bude řešit předseda jihomoravské organizace a poslanec Jan Hrnčíř. „Budu se tím zabývat po jednání, které mám naplánované,“ uvedl.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat