14. února 2018 18:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na schůzi brněnské SPD se odehrál střet mezi straníky. Musela zasahovat městská policie

Městská policie Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Městská policie Brno | foto: mpb.cz

BRNO V sídle brněnské buňky hnutí SPD Tomia Okamury musela v úterý večer zasahovat městská policie. Po konci tamní schůze se totiž strhl konflikt mezi straníky. K hádce byly přivolány celkem čtyři hlídky. V brněnské organizaci SPD už dlouhodobě panuje nespokojenost s vedením.

Informaci na svém webu uveřejnil server iDnes.cz. Předsedkyní brněnské organizace se totiž minulý týden znovu stala Lucie Šafránková. To se ale několika jejím spolustraníkům nelíbilo.

„Ano, existuje jistá nespokojenost s vedením,“ řekl pro iDnes.cz exstarosta Starého Lískovce Petr Hudlík (SPD), který byl svědkem vyhroceného jednání na schůzi. Část spolustraníků prý požadovala informace ke kandidátkám do nadcházejících voleb.

„Vrátili se do místnosti a chtěli, aby jim vedení sdělilo, co bude následovat. Protože nevěděli, koho mají na kandidátku oslovit. Nakonec se začali hádat, až někdo přivolal strážníky,“ popisuje úterní situaci Hudlík.

„Části přítomných se nelíbilo, že již byla ukončená schůze,“ vysvětluje mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Jeden účastník během schůze zavolal městskou policii. Té sdělil, že na jednání SPD došlo ke konfliktu. Brněnská městská policie vyslala na místo čtyři hlídky, jelikož tam bylo hodně lidí a začala situaci řešit.

Strážníky zavolal místopředseda

„Obě strany pak shodně tvrdily, že se nepohodly, ale nic oznamovat nebudou. A proto se spor nebude nadále řešit,“ říká Ghanem. Poslankyně SPD Lucie Šafránková uvedla, že se konfliktní schůze neúčastnila a přiznala, že o události se dozvěděla jen z doslechu.

„Policii zavolal místopředseda brněnské SPD na osoby, které se pohybovaly v okolí kanceláře a způsobovaly hluk,“ sdělila Šafránková pro iDNES.cz. Místopředseda brněnské buňky Karel Cholek se k situaci vyjádřit odmítl.

„Nemám čas, nezlobte se,“ řekl Cholek a zavěsil telefon. Střet spolustraníků na schůzi bude řešit předseda jihomoravské organizace a poslanec Jan Hrnčíř. „Budu se tím zabývat po jednání, které mám naplánované,“ uvedl.

Lidovky.cz