28. ledna 2015 9:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Semilsku narazil vlak do kamení na kolejích, 9 zraněných

Vlak narazil do sesuvu kamení a zablokoval tak trasu mezi Jabloncem nad Jizerou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak narazil do sesuvu kamení a zablokoval tak trasu mezi Jabloncem nad Jizerou... | foto: MAFRA

SEMILY Na Semilsku ráno narazil osobní vlak do skalního sesuvu a vykolejil. Zranění utrpělo devět lidí. Nejvážnější je stav strojvůdce, do nemocnice ho transportoval vrtulník. Provoz na trati mezi Jabloncem nad Jizerou a Martinicemi je zastaven a dnes zřejmě obnoven nebude.

Nehoda se stala v 06:34 mezi Poniklou a Hrabačovem na Semilsku, asi 400 metrů od křižovatky na Roprachtice. Při nehodě bylo zraněno sedm z deseti cestujících a dva členové osádky vlaku, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal, který původně hovořil až o 12 raněných. „Škoda na vlaku byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun,“ dodal.

Podle Štrauchové neměl strojvůdce možnost střetu zabránit. „Sesuv byl těsně za zatáčkou, neměl čas zabrzdit,“ řekla. Trať je zavalená skálou ve výšce asi tří metrů a v délce do 30 metrů.

Zaklíněného strojvůdce museli hasiči z kabiny vystříhat. „Bylo to hodně náročné vyprošťování, použili veškeré hydraulické náčiní, které měli k dispozici. Skála se částečně vmáčkla do kabiny,“ dodala mluvčí. Hasiči poté těžce zraněného strojvůdce ve vakuové matraci odnesli asi 400 metrů k vrtulníku. Zranění ostatních jsou lehká.

ČTK, Lidovky.cz