13. dubna 2019 11:49, aktualizováno  17:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Černá sobota: při autohaváriích a střetech s vlaky zemřelo nejméně 6 lidí

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

ČR Dva lidé zemřeli v sobotu dopoledne v Olomouckém kraji po srážce s vlaky. Neštěstí se stala v Hranicích na Přerovsku a Mohelnici na Šumpersku. Řekl to policejní mluvčí František Kořínek. Minimálně další tři lidé zemřeli při autohaváriích na silnicích.

V Hranicích zemřela starší žena. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se tak stalo u nástupiště na nádraží. „Okolnosti budeme ještě zjišťovat. Hranice jsou vybaveny kamerovým záznamem,“ uvedl Drápal. Podle Kořínka nešlo o cizí zavinění. Seniorku srazil expres jedoucí z Prahy do Púchova.

V Mohelnici podle Kořínka zemřel starší muž. Podle Drápala se neštěstí stalo podle prvotních informací tak, že muž vystupoval z rychlíku, ovšem ne na správnou stranu na nástupiště, ale na druhou stranu směrem na koleje, kde v tu dobu zrovna projížděl vlak. 

Nehoda u Loun

Na železničním přejezdu u Loun se v sobotu po poledni srazil vlak s osobním autem. Vlaky na trati mezi Lovosicemi a Postoloprty stojí. Nehoda je bez zranění. Řekla to mluvčí krajské policie Alena Bartošová.

Na místě kromě policie zasahovali také hasiči. „Nehoda je bez zranění a převzali si ji od nás drážní hasiči,“ řekl operační důstojník krajských hasičů v Ústí nad Labem. Policie přijala oznámení o nehodě krátce po 13:00. Podle webových stránek Českých drah je provoz na trati v úseku z Loun do Radonic nad Ohří zajištěn náhradní autobusovou dopravou. České dráhy plánují obnovení provozu kolem 14:45.

Automobilové nehody

Dva lidé ve věku 23 a 28 let zemřeli při dnešní nehodě osobního auta mezi obcemi Kejžlice a Dolní Město na Havlíčkobrodsku. Další dva lidé utrpěli těžká zranění, byl to třiatřicetiletý řidič a malé dítě, sdělila to mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Vůz dostal v zatáčce smyk.

Auto Škoda Octavia havarovalo kolem 10:30 na silnici II/347. V levotočivé zatáčce dostalo smyk, sjelo do pravého příkopu a bočně narazilo do stromu. Při nehodě zemřeli spolujezdci, muž a žena. Okolnosti neštěstí policie vyšetřuje. Záchranáři byli na místě se dvěma vrtulníky. Po nehodě byla silnice průjezdná kyvadlově.

Havárie nedaleko Moravského Písku

U smrtelné dopravní nehody v sobotu odpoledne zasahovali hasiči z Jihomoravského i Zlínského kraje. Havárie se stala nedaleko Moravského Písku, kde auto vyjelo mimo silnici. Hasičům se podařilo řidiče vyprostit, následné pokusy o resuscitaci ale byly neúspěšné, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hasičského sboru Jaroslav Mikoška.

Místo nehody je na hranici Jihomoravského a Zlínského kraje. Silnice mezi Moravským Pískem na Hodonínsku a Nedakonicemi na Uherskohradišťsku je kvůli vyšetřování nehody průjezdná kyvadlově jedním pruhem.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.