Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na silnicích opatrně. Vozovky v Česku namrzají, pozor na mlhy

Česko

  8:20
V lesních úsecích, na mostech a v blízkosti vodních ploch v Jihočeském kraji dnes mohou řidiče překvapit namrzající vozovky. V jižní části kraje se objevují mlhy. Silnice jsou sjízdné, řidiči však musí jízdě věnovat zvýšenou opatrnost, doporučují silničáři.

Řidiči pozor. Na silnicích se může tvořit námraza. foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

S namrzajícími vozovkami se řidiči mohou setkat na Jindřichohradecku, Českobudějovicku, Strakonicku a Písecku. Na jihu kraje se teploty pohybují od nuly do mínus šesti stupňů, lokálně se vyskytují mlhy. Je jasno až polojasno. Nejsou hlášeny žádné dopravní nehody.

Podle meteorologů by mělo být přes den oblačno, přechodně i polojasno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou čtyř až sedmi stupňů Celsia. Večer by měla od západu začít přecházet zvlněná studená fronta, která by mohla přinést dešťové a místy i sněhové srážky.

Na Jesenicku vane silný vítr, na Šumpersku se tvoří místy mlha

Na Jesenicku vane silný, proměnlivý vítr. Na Šumpersku musí řidiči dávat pozor kvůli mlhám, které se tam místy tvoří. Mlhavo je také na Prostějovsku, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

ČTĚTE TAKÉ

Silnice v kraji jsou holé a suché nebo vlhké, sjízdné bez omezení. Na Červenohorském sedle padá déšť se sněhem.

V kraji je skoro jasno až zataženo, až na Červenohorské sedlo beze srážek. Teploty se pohybují od dvou do sedmi stupňů Celsia.

Ve Zlínském kraji místy vane nárazový vítr

Ve Zlínském kraji místy vane nárazový vítr, řidiči musí být opatrní. U Strání na Uherskohradišťsku leží na komunikaci již z dřívějších dnů popadané stromy, vyplývá z informací Ředitelství silnici a dálnic ČR.

Silný vítr v tomto týdnu trápil region od Štědrého dne, situace se poté ve čtvrtek uklidnila. Na dnešní den opět vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu před silným větrem. Platí pro celou Moravu a Pardubický kraj.

Silnice v kraji jsou holé a suché nebo vlhké, sjízdné bez omezení. Dnes ráno je polojasno až zataženo, beze srážek. Teploty se pohybují od dvou do devíti stupňů Celsia.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat