Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na skládce se našla mrtvola novorozence

Česko

  14:14
TACHOV - Na skládce Karlín u Plané na Tachovsku našla kolem poledne zaměstnankyně na třídícím pásu mrtvolu novorozence v igelitové tašce. Lékař zjistil, že jde o chlapce několik hodin po porodu.
Skládka - ilustrační foto.

Skládka - ilustrační foto. foto: Jan HroudaLidové noviny

"Dítě mělo ještě pupeční šňůru. Příčinu smrti určí pitva," řekl tachovský policejní ředitel Jaromír Kníže.

"Podařilo se nám určit, z kterého nákladu nález pocházel. Šlo o náklad z okresu Cheb. Pitva určí, zda dítě zemřelo nešťastnou náhodou po utajovaném porodu, či zda jej někdo úmyslně zabil. Možností je více," uvedl Kníže. Podle něj se na skládku sváží odpad z 18 míst na Chebsku.

Policisté budou pátrat po matce. Možná se obrátí i na veřejnost. Kníže se ve své praxi s podobnými případy už setkal. Není to prý až tak výjimečná věc.

"Domnívám se ale, že v dnešní době je více možností, jak takovou situaci řešit. Existují například takzvané babyboxy, kam se může dítě hned po porodu odložit a nabídnout k adopci. Není nutné volit takové brutální řešení jako v tomto případě, " uvedl Kníže.

Mrtvolky novorozenců objeví lidé i několikrát za rok. Například loni v červnu byla v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku nalezena mrtvá dvojčata, narozená v sedmém měsíci těhotenství. Matku dětí vypátrali policisté v prosinci. Předloni objevili mrtvé novorozence například u kontejnerů na odpadky v Krupce na Teplicku nebo na skládce u Nové Role na Karlovarsku. O rok dříve byla mrtvolka nalezena v popelnici v Krasíkově na Ústeckoorlicku nebo v rekreačním areálu u Hrádku nad Nisou.

Za vraždami novorozenců jsou často jejich matky, trestní zákon zná zvláštní trestný čin vražda novorozeného dítěte matkou. Pachatelka může být poslána do vězení na tři až osm let, u běžné vraždy je rozpětí trestu deset až patnáct let.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK KVALITY (45- 50.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 45 000 - 50 000 Kč

Mohlo by vás zajímat