Na Smíchově děsil lidi „oběšenec“

UMĚNÍ?

PRAHA Oběšence na stromě mohli včera vidět ti, kdo se pohybovali na pražském Smíchově v parku Kinských u Švandova divadla. Naštěstí se jednalo jen o vycpanou figurínu. „Byl to jen hadrový panák oblečený v košili a kalhotách, jednalo se zřejmě o nějaký žert,“ řekl k tomu mluvčí páté městské části Radovan Myslík. Podle něj Praha 5 už vyzvala odbor městské zeleně k jeho odstranění.

Kdo panáka na strom pověsil, se zatím neví. K „dílu“ se totiž zatím nikdo nepřihlásil. V jeho umístění nemá prsty ani český avantgardní umělec David Černý, který v minulosti na stejném náměstí přetřel sovětský tank na růžovo a podobné oběšence už kdysi vytvářel. Jeden z nich podle něj dodnes visí na Staroměstském náměstí. „Tohohle jsem ale opravdu nedělal.

Mohl to být kdokoliv, já už jsem se ale oběšenců nabažil,“ řekl Černý.

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.