PRAHA Oběšence na stromě mohli včera vidět ti, kdo se pohybovali na pražském Smíchově v parku Kinských u Švandova divadla. Naštěstí se jednalo jen o vycpanou figurínu. „Byl to jen hadrový panák oblečený v košili a kalhotách, jednalo se zřejmě o nějaký žert,“ řekl k tomu mluvčí páté městské části Radovan Myslík. Podle něj Praha 5 už vyzvala odbor městské zeleně k jeho odstranění.
Kdo panáka na strom pověsil, se zatím neví. K „dílu“ se totiž zatím nikdo nepřihlásil. V jeho umístění nemá prsty ani český avantgardní umělec David Černý, který v minulosti na stejném náměstí přetřel sovětský tank na růžovo a podobné oběšence už kdysi vytvářel. Jeden z nich podle něj dodnes visí na Staroměstském náměstí. „Tohohle jsem ale opravdu nedělal.
Mohl to být kdokoliv, já už jsem se ale oběšenců nabažil,“ řekl Černý.


















