Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Smíchově zápasil se strážníky Frištenský. Vytáhli na mě pepřák, říká

Česko

  14:45
PRAHA - Zastal se ženy, se kterou strážník hrubě smýkal po chodníku. Teď za to Richardu Frištenskému z rodiny slavného prvorepublikového zápasníka hrozí trestní stíhání. "Přehnali to,“ říká o zákroku městských policistů.

Pražští strážníci tvrdě zasahují proti Richardu Frištenskému při incidentu na pražském Andělu. foto: tn.cz

Od strkanice na pražském Andělu uběhly dva dny. Přesto zní Richard Frištenský stále trochu otřeseně. Nejen kvůli strkanici se strážníky, bojí se i možných soudních tahanic. Protože se zastal bezdomovkyně, kterou jeden z pražských městských strážníků prudce srazil na chodník, hrozí mu obvinění z násilí proti úřední osobě.

ČTĚTE TAKÉ:

Paradoxní je, že muž, kvůli kterému se mela na tramvajové zastávce na Andělu odehrála, vyvázne jen s pokutou. "Nelituji toho, co jsem udělal. Přehnali to,“ říká muž, jehož otčím byl synovcem slavného zápasníka Gustava Frištenského. Podle něj by stačilo, kdyby strážníci bezdomovkyni normálně odvedli.

Legenda Gustav Frištenský

Gustav Frištenský

Známý zápasník byl pravým českým vlastencem. Když republika úpěla ve druhé světové válce pod německým nátlakem, zapojil se do odboje i slavný zápasník Gustav Frištenský. V roce 1944 ho však zatklo gestapo a on přežil jen díky svým schopnostem, silné vůli a nakonec i úplatku. Lépe se mu však nevedlo ani za komunismu, kdy přišel prakticky o veškerý majetek.  VÍCE ZDE

"Hrubí byli zbytečně. Když jsem se od ní strážníka snažil odsunout, pustil holku a dal se do mě,“ dodává Frištenský. Rozhodl se, že na jednoho ze zasahujících městských policistů podá trestní oznámení. "Bude na toho, který při prvním výslechu vypověděl, že jsem ho udeřil pěstí do zátylku, až spadl na koleje. Jak se ale naštěstí potvrdilo z kamerových záznamů, nebyla to pravda,“ vysvětluje muž.

K rozhodnutí bránit se ho však přiměl i jiný střípek ze strkanice. Jak potvrzuje jiný očitý svědek incidentu, jeden ze strážníků Frištenskému stříkl do obličeje pepřák. "Přitom stál úplně klidně, vůbec se nebránil,“ doplňuje mladý muž, který rvačce celou dobu přihlížel. Otřesený Frištenský skončil na ošetření v nemocnici. "Asi to byla msta,“ říká.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!