7. dubna 2018 15:55, aktualizováno  18:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Smíchově zemřel muž, na kterého spadla stěna domu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Zhruba čtyřicetiletého muže zavalila 7. dubna 2018 stěna domu v ulici Na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zhruba čtyřicetiletého muže zavalila 7. dubna 2018 stěna domu v ulici Na... | foto: ČTK

Zhruba čtyřicetiletého muže zavalila odpoledne stěna domu v ulici Na Neklance v Praze 5. Muž utrpěl těžká zranění, kterým i přes pomoc záchranářů podlehl. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Policie případ prověřuje pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Informaci o nešťastné události na pražském Smíchově dostali záchranáři kolem 14:00. S vyproštěním zasypaného člověka z trosek jim pomáhaly tři jednotky pražských hasičů.

K prohledání místa neštěstí byli povoláni psovodi městské policie, kteří pátrali po případných dalších obětech. „Po prohledání sutin s negativním výsledkem místo prohledal statik a policejní pyrotechnik,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Dodal, že po ukončení ohledání byly trosky zdi odstraněny ze silnice a místo bylo zajištěno páskou.

Případ prověřuje policie. „Událost dokumentujeme a prioritně zjišťujeme, proč došlo k pádu zdi,“ řekl ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan. Kriminalisté podle něj budou případ prošetřovat pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Podle svědků se těsně před pádem zdi ozval zvuk podobný výbuchu, uvedl Hulan. Proto byl na místo povolán pyrotechnik, který po prohlídce objektu explozi vyloučil. „Momentálně pracujeme s verzí, že ke zřícení stěny došlo s největší pravděpodobností vlivem povětrnostních podmínek,“ doplnil policejní mluvčí. Kriminalisté proto budou zjišťovat, kdo je majitelem objektu a jak byla zeď zabezpečena.

Zda byl usmrcený muž náhodným procházejícím, nebo třeba obyvatelem přilehlého domu, policisté neuvedli. Jejich mluvčí pouze sdělil, že šlo o muže s ročníkem narození 1975. Pozůstalým, kteří byli tragické události přítomni, poskytoval psychologickou pomoc policejní intervent.

ČTK
  • 1Diskuse