2. března 2019 12:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Smíchově projel rychlík návěstidlo na červenou. Zastavil 37 metrů od jiného vlaku

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Praha V Praze na Smíchově projel v sobotu ráno rychlík návěstidlo na červenou. Souprava bez cestujících zastavila zhruba tři desítky metrů od jiného vlaku. Při události nebyl nikdo zraněn, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle webu Českých drah byla železniční doprava mezi Smíchovem a hlavním nádražím zhruba od 9:00 do 12:00 úplně zastavena.

Prázdný osobní vlak projel v 9:01 návěstidlo zakazující další jízdu a dostal se na kolej, na které byla drezína s vozíkem. „Vlakové soupravy zastavily ve vzdálenosti 37 metrů od sebe,“ uvedl Drápal. Při incidentu byla poškozena výhybka, hmotnou škodu inspekce odhaduje na 1000 korun.

Podle webu Českých drah byla železniční doprava mezi Smíchovem a hlavním nádražím kvůli tomu ráno úplně zastavena. Krátce před polednem se vlaky rozjely po jedné ze dvou kolejí. Definitivně byl provoz obnoven ve 14:10.

Provoz vlaků v Praze zkomplikovala už v úterý porucha trakčního vedení mezi hlavním nádražím a Vršovicemi. Správa železniční dopravní cesty ho nyní opravuje. Některé vlaky proto končí jízdu místo na hlavním nádraží už na Smíchově či v Holešovicích. Podle informací na webu Českých drah opravy potrvají do 11. března.

Za poslední dva týdny se Drážní inspekce musí zabývat už několika mimořádnými událostmi. Například v úterý 19. února jel osobní vlak mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím téměř šest kilometrů bez strojvůdce. Vlak, ve kterém bylo 11 cestujících, nakonec zastavil sám a nikomu se nic nestalo.

ČTK