Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Smrt miliardáře Měkoty není záhadná, zlobí se obviněný v kauze MUS

Luboš Měkota | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luboš Měkota | foto: Martin Pinkas - Euro, ČTK

PRAHA K náhlé smrti miliardáře Luboše Měkoty promluvil jeho blízký přítel a další obviněný v kauze Mostecké uhelné Petr Kraus. Pobouřily ho informace v některých médiích o "záhadné smrti ve spojitosti s Mosteckou uhelnou".

Podle Krause nebylo na smrti kontroverzního manažera nic záhadného. "Osobně jsem sice nebyl v onen tragický okamžik přítomen, nicméně byl s ním náš společný přítel – lékař, který mu okamžitě poskytl první pomoc a byl s ním až do příjezdu záchranářů. Téměř hodinu trvající oživovací pokusy byly bohužel bezvýsledné," popsal osudné okamžiky.

ČTĚTE TAKÉ:


Televize Nova v neděli uvedla, že Měkotova smrt není jedinou tragickou událostí kolem Mostecké uhelné a připomněla příběh zbrojaře z pozadí privatizace společnosti Pavla Musely, který je po pádu z posedu nesvéprávný. 

"Považuji za zcela nehorázné, aby jeho smrt byla bulvárním způsobem zneužívána ke skandalizujícím reportážím o záhadných úmrtích ve spojitosti s tzv. kauzou Mostecké uhelné společnosti. Vyložené lži o podezřelých příčinách úmrtí a přivolaných kriminalistech odvysílala 10. 3. v TN televize NOVA, která navíc uměle a zcela nesmyslně spojila náhlé úmrtí Luboše s tragickým úrazem Pavla Musely," zlobí se Kraus.

Privatizace MUS

Měkota stál v čele MUS před její privatizací, ke které došlo před patnácti lety. Podle podezření českých a švýcarských orgánů byly z MUS nelegálně vyvedeny peníze. České republice tak měla vzniknout škoda až tři miliardy korun. Měkota byl jedním ze sedmi obžalovaných (šest Čechů a jeden Belgičan) v této kauze a soudní řízení s ním mělo začít letos v květnu.

Připustil ale, že vyšetřování patnáct let staré kauzy se na Měkotově zdraví podepsalo. "Je neoddiskutovatelným faktem, že do Lubošova života v posledních letech zásadním způsobem zasáhla kriminalizace jeho osoby. Policie a státní zastupitelství neustále vznášely nová obvinění, která záhy odvolávaly, aby je po čase zase mohly obnovit. V médiích a některých politických kruzích již byl bez řádného soudu uznán vinným z činů, jichž se nemohl nikdy dopustit. Tato situace Luboše velmi trápila," popsal.

Miliardář a bývalý majitel TV Metropol a Pětka (více najdete ZDE) náhle zemřel ve věku 55 let. V sobotu ho postihla srdeční příhoda v těsné blízkosti berounského golfového hřiště (více čtěte ZDE).

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!