5. září 2019 11:42, aktualizováno  12:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V areálu známé Špindlerovy boudy v Krkonoších vypukl požár. Hasiči oheň likvidovali tři hodiny

Příčiny ohně ani škoda nejsou zatím známé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příčiny ohně ani škoda nejsou zatím známé. | foto: Twitter KPN

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) V objektu pro ubytování personálu známé Špindlerovy boudy na hřebenech Krkonoš ve čtvrtek dopoledne hořelo. Hasičům se oheň podařilo zlikvidovat zhruba za tři hodiny. Škoda činí asi 200 000 korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčiny ohně hasiči vyšetřují. Špindlerova bouda leží v sedle pod Velkým Šišákem na hlavním hřebeni Krkonoš ve výšce 1262 metrů nad mořem.

„Objekt pro personál není se Špindlerovou boudou stavebně propojen. Samotná Špindlerova bouda nebyla ohněm zasažena ani ohrožena,“ řekla mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Götzová. Požár podle ní vznikl v jedné z místností objektu.

Hasiči dostali požár nahlášený po 09:00, pod kontrolou měli oheň po zhruba hodině. Zcela požár zlikvidovali před 12:00. S hašením hradeckým hasičům pomáhali i kolegové z Libereckého kraje.

V objektu pro ubytování personálu známé Špindlerovy boudy na hřebenech Krkonoš...
Hlavní budova Špindlerovy boudy.

Naposledy na Špindlerově boudě hořelo v lednu 2005 a také šlo o vedlejší stavení se sklady a ubytováním pro personál. Oheň tehdy vznikl při rozmrazování zamrzlého vodovodního potrubí, škodu na objektu hasiči odhadli na dva miliony korun.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!