Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Na stálou policejní ochranku má od nynějška nárok i ministr průmyslu, rozhodla vláda

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček. foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA - Seznam vládních činitelů, kterým policie poskytuje trvalou ochranku, se rozšířil o ministra průmyslu a obchodu. Rozhodla o tom v pondělí vláda, uvedl server iDNES.cz. Funkci nyní zastává Karel Havlíček (ANO), kterého už v minulosti dočasně hlídali policisté v souvislosti se zasedáním Uhelné komise.
  12:22

Vláda na svém pondělním zasedání schválila změnu nařízení o zajišťování bezpečnosti určených ústavních činitelů České republiky. Seznam doplnila o ministra průmyslu a obchodu. Na dotaz, z jakého důvodu tak učinila, Havlíček ani premiér Andrej Babiš zatím neodpověděli, napsal server.

Podle původního vládního nařízení mají trvalou policejní ochranu vedle prezidenta, premiéra a šéfů obou parlamentních komor také ministři zahraničí, vnitra, spravedlnosti a financí. Ministra obrany hlídá vojenská policie.

Ministry, kteří nejsou na tomto seznamu, hlídají policisté jen v situaci ohrožení, tedy pokud například čelí vyhrůžkám. V nedávné době se tak stalo v případě někdejších ministrů zdravotnictví Ivana Blatného a Romana Prymuly (oba za ANO).

Autor:
Témata: Policie ČR