2. ledna 2017 8:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na silnicích může být námraza. Varování platí pro střední Čechy i Olomoucko

Ledovka pokryla silnice v Česku i v Německu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ledovka pokryla silnice v Česku i v Německu. | foto: MAFRA - František Vlček

Praha Na silnicích ve středních Čechách se v pondělí ráno může vyskytovat námraza. Podobně jako v minulých dnech řidičům místy ztěžuje jízdu mlha, na mladoboleslavské dálnici D10 byly ráno hlášeny sněhové přeháňky, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Teplota na některých místech regionu přes noc klesla k minus devíti stupňům Celsia. K opatrnosti cestáři nabádají na silnicích druhé a třetí třídy ve většině okresů. Námraza nebo mlha mohou potrápit řidiče i na silnicích první třídy na Benešovsku, Kladensku či Rakovnicku. Dálnice jsou většinou bez omezení sjízdné, místy jsou mokré po chemickém ošetření.

Slabá námraza se ráno tvořila i na silnicích druhých a třetích tříd na Olomoucku. Ostatní silnice v regionu jsou většinou holé a vymrzlé, na Prostějovsku jsou mokré po chemickém ošetření. I tam je na místě zvýšená opatrnost.

Na možnou námrazu upozorňují silničáři na vedlejších komunikacích po celém Olomoucku, v okrese je mlhavo a teploty se pohybují od osmi do čtyř stupňů pod nulou.

V ostatních částech kraje by měli dbát řidiči na opatrnost na inertních trasách na Prostějovsku, kde leží slabá vrstva sněhu krytá posypem. Na zledovatělou vrstvu sněhu krytou posypem narazí řidiči i ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz