Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Štvanici se ode dneška bude opět bruslit

Česko

  7:00
PRAHA - Na pražském ostrově Štvanice se v neděli dopoledne otevře venkovní kluziště, které v minulých dnech vyrostlo na místě zbouraného zimního stadionu. Zájemci si budou moci zabruslit denně od 10:30 do 21:20.

Na místě bývalého stadionu Štvanice vyrostlo venkovní kluziště. foto: ČTK

Uvedla to mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Kluziště bude v provozu asi do 11. března.

Kluziště bude mít rozměry 15 krát 30 metrů. V místě bude také sociální zařízení a občerstvení. Za jeden blok bruslení, který bude trvat asi dvě až dvě a půl hodiny, zaplatí dospělí 50 korun. Děti do tří let budou mít bruslení zdarma. Děti od čtyř do 14 let mohou bezplatně bruslit každý den do 15:00, poté zaplatí 30 korun za jeden blok. Půjčení bruslí vyjde na 40 korun, zájemci si ale musí připravit také vratnou kauci ve výši 500 korun.

VYŠLO V LN:

Provozovatelem kluziště bude společnost ČKD chlazení. Smlouvu s dodavatelem město uzavřelo už před Vánoci, v prvním lednovém týdnu se začalo se stavbou ledové plochy. Podle jednatele firmy ČKD chlazení Josefa Svobody může ledová plocha fungovat zhruba do deseti stupňů nad nulou.

Praha dala firmě výpověď, ta jí hrozí soudem

Na Štvanici se v minulosti bruslilo v památkově chráněném zimním stadionu.

Za posledních několik let ale velmi zchátral, loni se na něm dokonce propadla střecha. Poté byl uzavřen a v květnu zbourán, což vyvolalo silnou kritiku.

"V tuto chvíli nemáme jinou možnost, než na tomto místě umístit mobilní kluziště. Nyní připravujeme projektovou dokumentaci na kompletní revitalizaci celého ostrova Štvanice, který bude využit ke sportovním a volnočasovým aktivitám," uvedla radní Aleksandra Udženija (ODS).

Kluziště na Štvanici. Z jedné strany jej lemuje stěna původního zimního stadionu se starými reklamními nápisy.

Praha Štvanici před lety pronajala firmě Meridianspa, která měla ostrov opravit, s pracemi ale nezačala. Bránily jí v tom také soudní spory o pronájem zimního stadionu mezi městem a jiným soukromníkem. Praha loni rozhodla, že smlouvu vypoví. Meridianspa ale s výpovědí nesouhlasí, hlavnímu městu hrozí soudním sporem.

Kromě Štvanice si mohou obyvatelé Prahy zabruslit například na kluzišti na Ovocném trhu nebo na ledových plochách v některých nákupních centrech.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat