Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na svatby se ve Zlíně jezdí i trolejbusem

Česko

ZLÍN Do módy při pořádání svatebních obřadů se znovu dostávají nejen kočáry s koňmi, ale i taková kuriozita, jakou je zvláštní svatebně vyzdobený trolejbus.

Dopravní společnost Zlín-Otrokovice takový spoj vypravila naposledy v sobotu. Svatebčané si ke své přepravě od místa obřadu k místu hostiny objednali zvláštní trolejbus. „Samozřejmě jsme jim vyšli vstříc a v den svatby ve 14.00 čekal náš historický trolejbus 9Tr na zastávce Náměstí Míru,“ řekl Věroslav Horák z dopravní společnosti, který vůz se svatebčany také řídil.

Organizátoři svatby si trolejbus na místě sami nazdobili. Nastoupilo do něj asi 40 lidí včetně ženicha a nevěsty. Svatební trolejbus pak s nimi odjel do Malenovic, kde u hlavní křižovatky vystupovali. „Jel jsem s nimi jen asi čtyřicetikilometrovou rychlostí, aby si jízdu řádně vychutnali. Myslím, že byli spokojeni. Jsem přesvědčen, že svatební jízda zvláštním trolejbusem má své kouzlo a že je to něco jiného než doprava autem,“ řekl Horák. Pronájem trolejbusu 9Tr i s řidičem přijde na 1000 korun za hodinu.

Z historických fotografií je jasné, že trolejbus byl ve Zlíně oblíbeným dopravním prostředkem svatebčanů už na počátku trolejbusové dopravy ve městě ve 40. letech minulého století.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: