28. dubna 2018 18:50, aktualizováno  22:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na technoparty u Liberce se sjelo přes 7000 lidí. Vyznavači techna přijíždějí i ze zahraničí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 14Diskuse
Na technoparty je přes 7 tisíc lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na technoparty je přes 7 tisíc lidí. | foto: ČTK

LIBEREC Návštěvníků na technoparty Czarotek Free Party u Liberce dál přibývá, někteří už ale také odjeli. Na místě je tak podle odhadů více než 7000 lidí. Převažují účastníci z Čech, zhruba 40 procent je cizinců. Přijíždějí vyznavači techna nejen z Německa nebo Polska, ale i z Nizozemí, Rakouska či Francie. Závažné delikty zatím policisté řešit nemuseli, přibývá ale stížností na hluk z okolí, policisté jich přijali více než 120. Informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Stížnosti paradoxně nejsou z Krásné Studánky, ale máme stížnosti i z Bedřichova a z Jablonecka,“ řekla Suchánková. Na facebooku si na hluk z technoparty stěžují i obyvatelé Chrastavy nebo Nového Města pod Smrkem. Vzhledem k tomu, že se akce odehrává na soukromém pozemku, není podle Suchánkové náprava jednoduchá. „Samozřejmě komunikujeme s vlastníkem pozemku, ale i s organizátory a snažíme se sjednat nápravu,“ dodala.

Na technoparty se sjelo přes 700 lidí.
Fanoušci techna přijíždí i ze zahraničí.

Policisté se zaměřují hlavně na kontroly aut a lidí, odhalili už několik řidičů pod vlivem drog či alkoholu. Mnozí řidiči ale využívají možnosti nechat si změřit před odjezdem hladinu alkoholu v krvi přístroji dohlížejících policistů. „Tak já ještě s odjezdem počkám, a pak se pro jistotu ještě stavím,“ řekl dopoledne policistům mladík, kterému přístroj naměřil v dechu 0,4 promile alkoholu.

Schoval do kapsy náustek, aby ho mohl znovu použít, a vyrazil zpět na technoparty. Majitel pozemku s akcí podle policie souhlasí. Policisté v souvislosti s technoparty snížili rychlost na přilehlé silnici I/13 na 50 kilometrů v hodině. „K tomuto dočasnému opatření přistoupili z důvodu bezpečnosti jak pěších, kteří se pohybují po komunikaci, tak i projíždějících vozidel,“ řekla Suchánková.

Technoparty je v oblasti mezi Libercem, Mníškem a Stráží nad Nisou nedaleko hlavní silnice 13 vedoucí do Frýdlantu. Policie podle Suchánkové řeší zejména dopravní obslužnost na této komunikace při najíždění účastníků na pronajaté pozemky. „Akce budí i pozornost řidičů jedoucích po rychlostní komunikaci, kteří zastavují a vše si fotí. I tato situace komplikuje policistům řízení dopravy v místech akce, proto je žádáme, aby respektovali pokyny policistů a snažili se o plynulý provoz,“ dodala.

28.dubna 2018 v 18:54, příspěvek archivován: 28.dubna 2018 v 19:26

Celou akci monitoruje ze vzduchu policejní vrtulník. https://t.co/1Eefk6SY53

Podle krajského policejního ředitele Vladislava Husáka by liberecké policisty v případě potřeby měly posílit jednotky z okolních krajů. „Problém může nastat díky tomu, že se tady přes prodloužený víkend kumuluje několik akcí,“ uvedl Husák. Pod zvýšeným dohledem policie bude nedělní fotbalové derby mezi Jabloncem a Libercem, které je vedeno jako rizikové. V pondělí bude navíc tradiční pálení čarodějnic. „To přináší určité rizikové situace,“ dodal Husák.

ČTK
  • 14Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz