Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na trati pro motorky Kreuzigrovi vyšla časovka

Česko

V netradičním prostředí motoristického okruhu se Romanu Kreuzigrovi na úvod Vuelty dařilo. Po úvodních dvou etapách patří českému cyklistovi 7. místo.

ASSEN, Nizozemsko Vuelta patří Španělsku, ale úvod letošního ročníku viděli cyklističtí fanoušci v Nizozemsku. A to včetně nadějného vstupu Romana Kreuzigera.

Třiadvacetiletý člen týmu Liquigas absolvoval sobotní časovku dlouhou 4,8 km za 5 minut a 37 sekund. Ztratil jen sedmnáct sekund na švýcarského specialistu Fabiana Cancellaru, jenž stejně jako na letošní Tour de France oblékl jako první dres lídra.

Včerejší druhá etapa, která skončila hromadným dojezdem v Emmenu, na pořadí nic podstatného nezměnila. Na 203 kilometrů dlouhé trati mezi nizozemskými městy Assen a Emmen zvítězil Němec Gerald Ciolek. Na nervy svým příznivcům zahrál český cyklista Roman Kreuziger, jehož jméno se společně s dalšími 24 jezdci včetně krajana Františka Raboně neobjevovalo zhruba hodinu po dojezdu v oficiálních výsledcích. Šestý muž z časovky dojel v hlavní skupině ve stejném času a v průběžném pořadí klesl o jen jedno místo na sedmou pozici. Kreuzigrova absence mohla být důsledkem defektu, který ho postihl 25 km před cílem.

Sobotní časovka byla mnohem zajímavější. Kreuziger startoval v úvodní části startovní listiny a vydržel i zásluhou následného deště zhruba hodinu a půl na prvním místě. Na oschlé trati motoristického okruhu se před něj nakonec dostalo pět soupeřů

„Jelo se mi fakt dobře. Foukal docela silný vítr, takže to bylo hodně na sílu. Jsem rád, že jsem to takhle zvládl,“ uvedl Kreuziger na svém webu.

Výsledky - 1. etapa (časovka 4,8 km): 1. Cancellara (Švýc.) 5:20, 2. Boonen (Belg.) -9, 3. Farrar (USA) -12, ...6. KREUZIGER -17, 7. Vinokurov (Kaz.), 8. Basso (It.), 9. Valverde (Šp.) všichni -18, 10. Bodnar (Pol.) -19, ...45. RABOŇ -26. 2. etapa (202 km): 1. Ciolek (Něm.) 4:43:12, 2. Sabatini (It.), 3. Hammond (Brit.), ...30. KREUZIGER všichni stejný čas, 192. Raboň (oba ČR) -1:47. Průběžné pořadí: 1. Cancellara (Švýc.) 4:48:32, 2. Ciolek -8, 3. Boonen -9, ...7. KREUZIGER -17, 193. RABOŇ -2:13.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Randstad HR Solutions s.r.o.
Strojní inženýr s ANJ -Jaroměř

Randstad HR Solutions s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 33 000 - 40 000 Kč