14. dubna 2014 10:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na hřenské tržnici odhalili celníci padělky ve výši 9 milionů korun

Zátah celníků v tržnici (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zátah celníků v tržnici (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

HŘENSKO Ústečtí celníci společně s německými kolegy objevili na tržnici v Hřensku 1500 padělků oděvů, obuvi a dalšího zboží za devět milionů korun. V případě jejich prodeje by byl stát zkrácen na spotřební dani o téměř 180.000 korun. Sdělil to mluvčí ústeckých celníků Jiří Nejedlý.

Společné hlídky českých a německých celníků odhalily ve stánku na pravém břehu řeky Kamenice 920 textilních výrobků, 78 párů obuvi a 504 kusů ostatního zboží, jako jsou hodinky, opasky, parfémy, tašky, sluneční brýle, které byly neoprávněně označené ochrannými známkami renomovaných výrobců. Balení i samotné výrobky byly nekvalitně zpracované, což už napovídalo, že jde o padělky.

Za pomoci služebního psa vycvičeného na vyhledávání tabákových výrobků celníci také odhalili v utajených skladovacích prostorech 47.667 nezdaněných cigaret různých značek s neplatnými tabákovými nálepkami a bezmála 31 kilogramů neoznačeného tabáku. Na místě zajistili kromě padělků a tabákových výrobků i 158 litrů lihovin, u kterých prodejce neprokázal jejich řádné zdanění nebo legální nabytí.

Podle mluvčího Celního úřadu pro Ústecký kraj je to největší množství odhalených padělků v tržnicích v regionu za poslední dva roky. "Hodnota zadrženého zboží se obvykle pohybuje maximálně kolem milionu korun. Zboží z tržnic totiž postupně mizí, prodejci se přesouvají do kamenných obchodů. Na případu jsme pracovali zhruba měsíc od doby, kdy jsme získali informace, že by v tomto stánku mohlo být nelegální zboží. To tam také prodejci skutečně skrývali," řekl Novotný.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.