Na Turné uspěl opět Loitzl, Češi propadli

INNSBRUCK Rakouský skokan na lyžích Wolfgang Loitzl vyhrál třetí závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku a udělal velký krok k celkovému vítězství.

Tři dny poté, co v GarmischPartenkirchenu vybojoval svůj první triumf ve Světovém poháru, zvítězil znovu o sedm desetin bodu před krajanem Gregorem Schlierenzauerem.

„Když už jsem měl první vítězství v kapse, bylo to jednodušší. Věřil jsem, že mohu vyhrát. Výchozí pozice před druhým skokem byla skvělá,“ pochvaloval si Loitzl, který po prvním kole ztrácel na první místo 3,6 bodu.

Po celkovém vítězství pak v průběžném pořadí zvýšil svůj náskok z půl bodu na téměř 16 bodů, neboť jeho nejbližší soupeř Švýcar Simon Ammann skončil až osmý.

Přesto Loitzl tvrdí, že boj o prvenství v Turné ještě rozhodnutý není. „Bude to pořád napínavé. Nebudu bránit vedení, ale chci dál útočit, protože mám vynikající formu,“ prohlásil.

Z českých skokanů bodoval jen Roman Koudelka, který se podělil o 19. místo s Tomem Hildem. Norský závodník v prvním kole vyřadil Jakuba Jandu, jenž obsadil 33. místo a poprvé v letošním Světovém poháru nebodoval. Koudelka vyhrál k. o. duel s třetím českým účastníkem závodu Ondřejem Vaculíkem, který skončil na 48. místě.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...