20. ledna 2013 14:31, aktualizováno  17:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Václavském náměstí se zapálil muž, kvůli vzpomínce na Jana Palacha

Muž se na Václavském náměstí zapálil kvůli vzpomínce na Jana Palacha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž se na Václavském náměstí zapálil kvůli vzpomínce na Jana Palacha. | foto: ČTK

PRAHA Krátce po 14. hodině se na Václavském náměstí v Praze zapálil muž. O sebevraždu zřejmě nešlo, s největší pravděpodobností se muž zapálil na protest jako vzpomínku na Jana Palacha, řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Pár minut po 14 hodině zastavilo u policistů, kteří hlídkují v horní části Václavského náměstí, vozidlo. "Z auta vyběhl muž a křičel, že pod Národním muzeem se uprostřed kašny zapálil muž," potvrdila serveru Lidovky.cz tisková mluvčí Eva Kropáčová.

Kus ohořelé bundy.

Kus ohořelé bundy.

Muž se zapálil na protest
Policisté začali z muže strhávat hořící oblečení a následně ho povalili do sněhu, tím mu zachránili život.

"Muž ročník 1976 měl na sobě několik vrstev oblečení, nestalo se mu tak nic vážného, měl pouze drobné popáleniny. Po dalším zjištění vyšlo najevo, že muž zřejmě nechtěl spáchat sebevraždu, ale zapálil se jen kvůli vzpomínce na Jana Palacha," dodala Kropáčová. Podle ní to byl právě důvod, proč na sobě měl muž tolik vrstev oblečení. 

hmHana Mazancová, ČTK

Najdete na Lidovky.cz