4. března 2019 15:38, aktualizováno  16:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Václavském náměstí unikl plyn z potrubí. Na místě zasahovali hasiči i policie

Hasiči zasahují při úniku plynu v dolní části Václavského náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahují při úniku plynu v dolní části Václavského náměstí. | foto: ČTK

PRAHA V dolní části pražského Václavského náměstí v pondělí odpoledne unikal z výkopu plyn. Na místě zasahovali plynaři, policisté a hasiči, kteří měřili koncentraci plynu. Únik se podařilo zastavit zhruba po půl hodině, evakuace okolních budov nebyla nutná. Případem se budou zabývat kriminalisté, uvedli mluvčí hasičů a policie.

Informaci o úniku plynu z výkopu před domem číslo popisné 20 na Václavském náměstí dostal dispečink plynařů v 15:00. Podle předběžných informací mluvčího Pražské plynárenské Miroslava Vránka plynové potrubí zřejmě poškodil bagr provádějící zemní práce.

Zásah hasičů po úniku plynu na Václavském náměstí.
Zásah hasičů po úniku plynu na Václavském náměstí.

Technici potrubí uzavřeli kolem 15:30. Bez dodávek plynu zatím zůstává kvůli nehodě devět přípojek v okolních domech. Kdy budou dodávky obnoveny, Vránek odhadovat zatím nechtěl.

Kromě plynařů zasahovali na místě také hasiči. „Naměřili jsme nízké koncentrace v okolí výkopu a zajistili jsme místo proti vzniku požáru,“ uvedl mluvčí hasičů. Policisté zhruba na dvě desítky minut uzavřeli Václavské náměstí mezi Můstkem a křižovatkou s Jindřišskou a Vodičkovou ulicí.

ČTK, Lidovky.cz