Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na web uniklo staré video Ringo Čecha. Bez servítek mluví o korupci

František Ringo Čech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Ringo Čech | foto: Lidové noviny

PRAHA "Všechno rozkradli! Všechno! Ale jak!" hřímá na videu z roku 1997, které teď uniklo na internet, tehdejší poslanec za ČSSD a pražský zastupitel František Ringo Čech. Tehdy si od plic postěžoval na bující korupci, aniž by věděl, že je zapnutá kamera. Záznam teď na serveru Youtube za 11 dní vidělo již skoro čtvrt milionu lidí.

Video vzniklo zcela spontánně, když se Ringo Čech rozhořčil nad novinami před natáčením dokumentu o Miki Volkovi. Hlavní aktér prý nyní se zveřejněním videa na žádost režiséra Igora Chauna souhlasil.

Hned v úvodu to schytá jakýsi novinář, který o bývalém poslanci napsal, že je schizofrenik, jelikož neví, zda stojí s vládou, nebo proti ní. "Ty v..e, tam je nás v tom parlamentu, kuci, co si nenecháme platit, tam je nás deset," hřímá Ringo Čech a několikrát počastuje autora článku nepublikovatelným výrazem.

Upozorňujeme, že ve videu padají vulgární výrazyVe druhé části videa pak Ringo Čech popisuje korupční jednání ODS v Praze a rozkrádání milionů prostřednictvím pražských úředníků. Své rozčilení ilustruje případem prodeje pražských vodáren. "Nepovedli jsme se Pánu Bohu, sme strašný k...y," ulevuje si.

Podle dnešních slov exposlance však máslo na hlavě nemá jen ODS, ale i ČSSD. "Já v té době obviňuji modré ptáky, jako politik jsem zažil jen opozici, ale to jsem netušil, jaký mazec uděláme ještě my. Já nemůžu ani dělat legraci, nic psát, když vidím, co se u nás pořád děje," řekl serveru ParlamentníListy.cz.

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?