19. ledna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zbraně, náboje a pervitin. Policisté v centru Prahy našli auto plné překvapení

Policisté prohledali vůz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté prohledali vůz. | foto: Týdeník policie

PRAHA Atrapu útočné pušky AK-47 na zadním sedadle, dvě plynové pistole, munici a pervitin nalezla hlídka v autě zaparkovaném v Opletalově ulici v Praze. Na místě byli zadrženi dva mladí muži, údajně členové posádky vozu. Jestli zbraně hodlali použít třeba k přepadení, zatím ale policie odmítla komentovat.

Měla to být obyčejná pochůzka centrem Prahy, dokud hlídka Oddělení hlídkové služby ve čtvrtek po šestnácté hodině nenarazila na šedivý automobil značky Audi A6. Vůz stála zaparkovaný v Opletalově ulici na Praze 1. Když policisté auto míjeli, všiml si jeden z nich, že na zadním sedadle automobilu je pohozená útočná puška AK-47.

Video ze zásahu policistů, na kterém jsou i oba zadržení.

„S ohledem na podezření, že by se mohlo jednat o reálnou střelnou zbraň, policisté vyčkali na příchod posádky vozidla,“ napsala na svém webu policie. K vozidlu se zanedlouho dostavil muž, údajné člen, kterého policisté okamžitě zadrželi. 

Při prohlídce vozu na našli ještě dvě plynové pistole, náboje a asi dvacetigramový sáček s bílou krystalickou látkou. U něj byla přibalena i digitální kuchyňská váha. Na místo se dostavil psovod se služebním psem cvičeným na vyhledávání drog a dorazily také hlídky Místního oddělení policie Nové město.

Vůz Audi A6, ve kterém policisté drogy a zbraně nalezli.
Osobní věci náležející jednomu z podezřelých. Na snímku je vidět i sáček s...

K vozu dorazil poté dorazil i další údajný člen posádky, kterého strážníci taktéž zadrželi. „Prohlídkou u mladých mužů policisté nalezli bílou krystalickou látku. Prvotní test látku identifikoval jako pervitin,“ uvedl Týdeník policie. Oba zadržení byli převezi na služebnu.

Osobní věci náležející jednomu z podezřelých. Na snímku je vidět i sáček s...

Osobní věci náležející jednomu z podezřelých. Na snímku je vidět i sáček s látkou, kterou policisté určili jako pervitin.

Nalezené zbraně skončily v rukou kriminalistů, kteří okamžitě pušku AK-47 určily jako znehodnocenou zbraň neschopnou střelby. Plynové pistole i munici policisté zabavili.

Jednadvacelitetý mladík, u kterého policisté pervitin nalezli, měl „na krku“ už do pár hodin obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Jaké národnosti dva mládenci byli, ani co s jednou atrapou útočné pušky a dvěma plynovými pistolemi plánovali, ale policisté zatím neuvedli. „Víc informací v tuto chvíli s ohledem na probíhající úkony trestního řízení uvolňovat nebudeme,“ sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí policie  Andrea Zoulová.

mbMichal Bernáth

Najdete na Lidovky.cz