Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Kladně se při školním pokusu popálil chlapec, zachraňovali ho spolužáci

Česko

  14:20aktualizováno  15:43
KLADNO - Na základní škole v Kladně se vážně popálil chlapec, jemuž při pokusu do obličeje vzplanul líh. Žák deváté třídy utrpěl popáleniny v oblasti hrudníku, krku a obličeje. Vrtulník ho převezl do vinohradské nemocnice.

Záchranáři odvážejí raněné po výbuchu vrtulníkem foto: Reuters

Chlapec podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové utrpěl na horních částech těla těžké až vážné popáleniny.

ČTĚTE TAKÉ:


Neštěstí se stalo během vyučování na 14. Základní škole v Ukrajinské ulici, případ už vyšetřuje policie. "Ve 12:52 bylo přijato oznámení na linku 158, aby policisté zajistili přistávací plochu pro vrtulník nedaleko obchodního domu Oáza. Jedná se chlapce ročník 97," informovala server Lidovky.cz kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ředitelka školy Blanka Chvojková ČTK potvrdila, že šlo o žáka deváté třídy, který sledoval pokus prováděný učitelkou. Údajně se při vzplanutí lihu naklonil nad experiment.

"Byl to standardní pokus, nebylo to nic, co by nebylo v souladu s osnovami. Ale došlo k této nešťastné náhodě, takže z toho budeme vyvozovat další důsledky a šetřit, jak se to stalo," uvedla Chvojková. Neštěstí podle Chvojkové neohrozilo výuku, na poskytování první pomoci se prý podíleli i studenti.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat