31. července 2018 14:32, aktualizováno  16:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na železničním přejezdu u Písku se srazil traktor s vlakem, 11 zraněných

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

Písek Při srážce traktoru s vlakem na železničním přejezdu u Písku bylo zraněno devět cestujících, strojvůdce a traktorista. Šest lidí skončilo v nemocnici, ostatní byli ošetřeni na místě. Původně hasiči informovali o 14 zraněných, ale policisté na místě počet upřesnili, řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Nikdo ze zraněných nebyl podle záchranářů ohrožen na životě. Šlo většinou o pohmožděniny a tržné rány na hlavě, těle a končetinách. Novinářům to řekla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Železniční doprava z Písku směrem na Prahu stojí. Podle prvních informací nehodu způsobil traktorista, který vjel na přejezd. „Nehoda se udála na železničním přejezdu P 483 zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. V důsledku střetnutí vlak vykolejil,“ řekl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Podle odhadů Českých drah bude železniční trať v místě nehody uzavřena do čtvrtečního rána. Cestující musí pro spojení mezi Putimí a Pískem použít náhradní autobusovou dopravu.

ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?