Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Zlínsku narazil autobus do domu, devět lidí utrpělo zranění

Česko

  8:15aktualizováno  11:25
ZLÍN - V Haluzicích na Zlínsku narazil ve čtvrtek ráno autobus do rodinného domu. Při nehodě utrpělo devět lidí zranění, převážně lehká, řekl lékař Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Dorián Pfeifer. Silnice třetí třídy je ve směru od Haluzic na Loučku uzavřena, policie odklání dopravu.

Nehoda autobusu si vyžádala devět zraněných. foto: HZS Zlínského kraje

Autobus havaroval kolem 5:30. V době nehody v něm podle mluvčího krajských hasičů Romana Žemličky cestovalo 19 lidí. „Na místě bylo ošetřeno devět osob. Dvě z nich odvezly sanitky. V jednom případě do nemocnice ve Zlíně, ve druhém na polikliniku do Valašských Klobouk,“ uvedl Pfeifer.

Nejvážnější, středně těžká zranění, utrpěl řidič autobusu. „Ve voze byl zaklíněný. Hasiči řidiče vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a na páteřní desce ho přenesli do sanitky,“ uvedl Žemlička. Havarovaný autobus podle něj svážel lidi do zaměstnání, nešlo tedy o klasickou linku.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Přesné příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje policie. „O příčinách je předčasné mluvit, k nehodě ale pravděpodobně přispělo náledí,“ řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Ještě před nehodou autobusu narazilo podle Žemličky do sloupu elektrického vedení osobní vozidlo Škoda Fabia a dále automobil Škoda Octavia. Autobus jedoucí za osobními vozy následně sloup přerazil a naboural do domu u silnice. Dům má nyní pravděpodobně narušenou statiku. Na místo byl proto povolán statik, který rozhodne o dalším postupu prací při vyprošťování autobusu. „V době nehody byl v domě jeden člověk, vyvázl bez zranění,“ doplnil Žemlička.

Silnice v místě nehody zůstává kvůli očekávaným vyprošťovacím pracím uzavřena. Podle policie potrvá omezení minimálně do 12:00.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat