25. ledna 2018 8:15, aktualizováno  11:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Zlínsku narazil autobus do domu, devět lidí utrpělo zranění

Nehoda autobusu si vyžádala devět zraněných. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda autobusu si vyžádala devět zraněných. | foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍN V Haluzicích na Zlínsku narazil ve čtvrtek ráno autobus do rodinného domu. Při nehodě utrpělo devět lidí zranění, převážně lehká, řekl lékař Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Dorián Pfeifer. Silnice třetí třídy je ve směru od Haluzic na Loučku uzavřena, policie odklání dopravu.

Autobus havaroval kolem 5:30. V době nehody v něm podle mluvčího krajských hasičů Romana Žemličky cestovalo 19 lidí. „Na místě bylo ošetřeno devět osob. Dvě z nich odvezly sanitky. V jednom případě do nemocnice ve Zlíně, ve druhém na polikliniku do Valašských Klobouk,“ uvedl Pfeifer.

Nejvážnější, středně těžká zranění, utrpěl řidič autobusu. „Ve voze byl zaklíněný. Hasiči řidiče vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a na páteřní desce ho přenesli do sanitky,“ uvedl Žemlička. Havarovaný autobus podle něj svážel lidi do zaměstnání, nešlo tedy o klasickou linku.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Přesné příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje policie. „O příčinách je předčasné mluvit, k nehodě ale pravděpodobně přispělo náledí,“ řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Ještě před nehodou autobusu narazilo podle Žemličky do sloupu elektrického vedení osobní vozidlo Škoda Fabia a dále automobil Škoda Octavia. Autobus jedoucí za osobními vozy následně sloup přerazil a naboural do domu u silnice. Dům má nyní pravděpodobně narušenou statiku. Na místo byl proto povolán statik, který rozhodne o dalším postupu prací při vyprošťování autobusu. „V době nehody byl v domě jeden člověk, vyvázl bez zranění,“ doplnil Žemlička.

Silnice v místě nehody zůstává kvůli očekávaným vyprošťovacím pracím uzavřena. Podle policie potrvá omezení minimálně do 12:00.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!