Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Řidič se třemi promile se zaklínil s autem na peronu, smetl ho vlak

Opilý řidič se zasekl v obci Zelená autem na peronu, narazil do něj nákladní vlak, který vůz odtlačil mimo nástupiště. (16. června 2024) foto: HZS Ústeckého kraje

Více než tři promile alkoholu nadýchal padesátiletý řidič, který v neděli ráno způsobil srážku s vlakem na Chomutovsku. V osadě Zelená vjel osobním autem na nástupiště a zaklínil se tam. Projíždějící nákladní vlak vozidlo následně naboural a tlačil kus po kolejích. Řidič se ještě pokusil z místa utéct.
  10:17aktualizováno  12:00

Kolize se stala v osadě Zelená, části obce Málkov, po nedělní půl šesté hodině ranní na trati mezi Kadaní a Dubinou na Chomutovsku.

„Řidič z dosud nezjištěných příčin vjel na peron zastávky, kde zůstal s tímto vozidlem zaklíněn a projíždějící vlak vozidlo srazil. Muž se ještě poté snažil z místa utéci, avšak chomutovští policisté ho zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Při dechové zkoušce policisté muži naměřili 3,3 promile. „Řidiče jsme s podezřením na lehké zranění přepravili do nemocnice na kontrolní vyšetření,“ doplnil mluvčí krajské záchranky Prokop Volejník.

Předlékařskou první pomoc muži poskytovali také hasiči, z vozu jej vyprošťovat nemuseli, i když jeho přední část zůstala po srážce s vlakem zcela zdemolovaná. Nehodu nyní vyšetřuje kriminální policie, muže podezírá z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na železniční trati byl od rána kvůli vyšetřování nehody a odstraňování vraku ze železničního náspu omezený provoz, vlaky tam jezdily po jedné koleji a nabíraly až dvacetiminutová zpoždění. Po desáté hodině byl podle informací Českých drah provoz na trase plně obnoven.


Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...