Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nakonec se krásky utkají v Jižní Africe

Česko

JOHANNESBURG O titul nejkrásnější ženy světa se budou v sobotu v jihoafrickém Johannesburgu ucházet účastnice letošní volby Miss World 2008.

Českou republiku bude zastupovat dvacetiletá Zuzana Jandová z Karviné, která v březnu zvítězila v dvacátém ročníku domácího klání krásy Miss ČR.

Jandová odletěla na soutěž již v polovině listopadu. Garderobu jí připravil oděvní návrhář Josef Klír. Mimo černého modelu, který měla na sobě při soutěži Miss ČR, bude reprezentovat v bílé róbě zdobené křišťálovými kameny. Původně se měla soutěž konat už v září v ukrajinském Kyjevě. Organizátoři ji však přesunuli kvůli údajnému zajištění bezpečnosti účastnic. V době příprav se totiž rozhořel rusko-gruzínský válečný konflikt, v němž Ukrajina dala najevo sympatie Tbilisi. Konflikt se později podařilo zažehnat, avšak místo i doba konání soutěže se přesto změnily.

Soutěž s dvěma miliardami diváků z celého světa Finále Miss World, kterého se každoročně účastní na sto dívek z celého světa, patří k nejsledovanějším televizním přenosům na světě. Dívá se na něj asi třetina planety, tedy kolem dvou miliard lidí v asi dvou stech zemích.

Vítězka klání, kterou se v roce 2006 poprvé v historii stala i Češka Taťána Kuchařová, stráví vždy celý následující rok cestami po světě, na nichž se věnuje charitě.

Miss World soupeří již pět desetiletí o nejprestižnější titul v soutěžích dívčí krásy s Miss Universe. Českou republiku tam zastupuje vítězka konkurenční domácí soutěže Česká Miss.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...