Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nakousl zákusky, zpřeházel uzeniny. V Mníšku pod Brdy řádí fantóm obchodů

Česko

  5:00
MNÍŠEK POD BRDY/PRAHA - Kuriózním případem se zabývají policisté ve středočeském Mníšku pod Brdy. Již několik dní pátrají po neznámém muži, který minulý týden navštívil tamní pekařství a potraviny. Ačkoliv dotyčný žádné zboží neukradl, napáchal desetitisícové škody. Podle všeho jej zajímalo zejména jídlo.

Uzeniny na pultě, ilustrační foto. foto: MAFRA

Oba incidenty se odehrály v noci z úterý na středu 16. ledna. Pachatel nejprve krátce po druhé hodině ranní vnikl do provozovny pekařství v přibližně šestitisícovém městě.

Podle policistů v ní měl poškodit plynový hořák, nakousnout dva zákusky a poškodit dort. „K žádné krádeži nedošlo, pouze na poškození vznikla škoda ve výši tisíc korun,“ řekla serveru Lidovky.cz Jana Dětská, mluvčí policie Prahy-západ.

Patrně stejný muž podle jejích slov ve stejný den vypáčil posuvné dveře u tamního obchodního domu s potravinami, přičemž poškodil skleněnou výplň a rám dvěří.

„Následně vnikl do prostor prodejny, kde u pultového prodeje zpřeházel uzeniny, ale nic neodcizil,“ dodala Dětská s tím, že v obchodě způsobil dotyčný škodu 20 tisíc korun.

Po neznámém muži policisté stále pátrají. Žádají proto veřejnost, aby jim poskytla jakékoliv informace vedoucí k jeho dopadení. Strážci zákona už sestavili pachatelův identikit.

Identikit muže, který se vloupal do obchodů v Mníšku pod Brdy.

Identikit muže, který se vloupal do obchodů v Mníšku pod Brdy.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat