25. ledna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nakousl zákusky, zpřeházel uzeniny. V Mníšku pod Brdy řádí fantóm obchodů

Uzeniny na pultě, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzeniny na pultě, ilustrační foto. | foto: MAFRA

MNÍŠEK POD BRDY/PRAHA Kuriózním případem se zabývají policisté ve středočeském Mníšku pod Brdy. Již několik dní pátrají po neznámém muži, který minulý týden navštívil tamní pekařství a potraviny. Ačkoliv dotyčný žádné zboží neukradl, napáchal desetitisícové škody. Podle všeho jej zajímalo zejména jídlo.

Oba incidenty se odehrály v noci z úterý na středu 16. ledna. Pachatel nejprve krátce po druhé hodině ranní vnikl do provozovny pekařství v přibližně šestitisícovém městě.

Podle policistů v ní měl poškodit plynový hořák, nakousnout dva zákusky a poškodit dort. „K žádné krádeži nedošlo, pouze na poškození vznikla škoda ve výši tisíc korun,“ řekla serveru Lidovky.cz Jana Dětská, mluvčí policie Prahy-západ.

Patrně stejný muž podle jejích slov ve stejný den vypáčil posuvné dveře u tamního obchodního domu s potravinami, přičemž poškodil skleněnou výplň a rám dvěří.

„Následně vnikl do prostor prodejny, kde u pultového prodeje zpřeházel uzeniny, ale nic neodcizil,“ dodala Dětská s tím, že v obchodě způsobil dotyčný škodu 20 tisíc korun.

Po neznámém muži policisté stále pátrají. Žádají proto veřejnost, aby jim poskytla jakékoliv informace vedoucí k jeho dopadení. Strážci zákona už sestavili pachatelův identikit.

Identikit muže, který se vloupal do obchodů v Mníšku pod Brdy.

Identikit muže, který se vloupal do obchodů v Mníšku pod Brdy.

rsaRobert Sattler

Advantage Consulting, s.r.o.
CONTROLLER

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz