25. června 2011 8:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nákupní centrum ve Fulneku zachvátil požár

Požár (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár (ilustrační foto). | foto: ČTK

FULNEK Hasiči likvidují požár nákupního centra ve Fulneku. Hořela střecha a čtvrté podlaží. Lidé uvnitř nebyli. Příčinu požáru zatím hasiči neznají, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Faster.

Požár propukl kolem 3. hodiny ráno. V okamžiku, kdy na místo dorazily první jednotky hasičů, hořela už střecha a čtvrté patro obchodního centra. "Požár byl již ve značné fázi, z oken se valil hustý dým a byly vidět plameny pod střechou," popsal situaci mluvčí.

Dodal, že zasahující jednotky se snažily oheň dostat pod kontrolu nejen z přistavených automobilových žebříků. Část hasičů se dostala i do budovy a oheň hasila zevnitř.

"Po půl hodině hašení však museli prostor objektu opustit, hořící střecha se začala propadat. Hašení pak pokračovalo z automobilových žebříků," řekl.

Fulnek

Přibližně po hodině a půl se hasičům podařilo dostat rozsáhlý požár pod kontrolu. "V tuto chvíli na místě stále probíhají hasební práce, zasahuje tam sedm profesionálních a dobrovolných jednotek z Novojičínska," řekl mluvčí s tím, že příčinu požáru zatím neznají. "Teprve po likvidaci požáru budou moci nastoupit vyšetřovatelé," dodal.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz