Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Náměstek ostravského primátora Štepánek řídil pod vlivem. Zaplatí 40 tisíc

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Lidovky.cz

OSTRAVA Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek (ODS) v lednu řídil pod vlivem alkoholu. Policisté ho zastavili v noci a dechovou zkouškou mu naměřili v krvi alkohol. Vyplývá to z prohlášení, které ve čtvrtek Štěpánek rozeslal médiím. Štěpánek byl za řízení pod vlivem alkoholu potrestán pokutou 40 tisíc korun a na rok přišel o řidičský průkaz.

„Tento trest plně akceptuji a podrobím se mu,“ uvedl Štěpánek. Policejní hlídka ho podle jeho tvrzení kontrolovala v době, kdy chtěl vůz pouze přeparkovat. Náměstek, který má na starost resort školství, sportu a vzdělávání, řekl, že rezignovat nehodlá.

„Skutek se stal při přeparkovávání služebního vozidla z nedostatečně osvětleného místa, v jehož okolí mi bylo opakovaně vozidlo vykradeno. Měl jsem tedy o vozidlo obavy, což mě samozřejmě neomlouvá, neboť obava o majetek není nadřazená bezpečnosti. Při manipulaci s vozidlem nebyla nikomu způsobená újma ani na zdraví ani na majetku. Nikdo nebyl ohrožen,“ uvedl Štěpánek. Jaký byl výsledek dechové zkoušky neupřesnil.

Uvedl, že skutek se stal v nočních hodinách o víkendu, tedy mimo pracovní dobu, a podle něj nemá žádnou spojitost s jeho veřejným působením.

„Nikdy v minulosti jsem nebyl za stejný přestupek trestán ani pokutován, jde o první případ. Celá záležitost mě velmi mrzí, nechci ji nijak zlehčovat a uložený trest vykonám v plném rozsahu,“ uvedl náměstek.

Kvůli jízdě pod vlivem alkoholu před časem přišel o funkci náměstek frýdecko-místeckého primátora Libora Kovala (KDU-ČSL). Rezignoval poté, co podnapilý boural ve služebním vozidle. Svěřenu měl sociální oblast.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesli. I s jeho kamarádkou Janou. Věznili je několik dní ve speciálně upravené garáži. Dnes...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...