13. listopadu 2017 11:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Komunistický náměstek ústeckého hejtmana označil Egypťany za opice

Jaroslav Komínek, náměstek ústeckého hejtmana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Komínek, náměstek ústeckého hejtmana. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

ÚSTÍ AND LABEM Náměstek hejtmana Ústeckého kraje a předseda chomutovské KSČM Jaroslav Komínek označil na sociální síti Facebook Egypťany za opice a ostudu civilizace. Reagoval tak na to, že se svými přáteli musel platit přes 100 eur navíc při odletu z letoviska Marsa Alam, kde trávil dovolenou.

Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) jde o soukromý výrok. Komínek se k příspěvku nevyjadřuje.

Status, na který upozornil server Hlidacipes.org, se na Komínkově Facebooku objevil v neděli večer krátce předtím, než z Egypta odletěl zpět do České republiky. „Asi takhle, ty Egyptský opice zrozený z neandrtálců mě asi hooodně dlouho neuvidí. Egypťani jsou ostudy toho, čemu se říká civilizace,“ napsal doslova politik. 

Komínek se k příspěvku nevyjadřuje, ČTK nezvedá telefon, nereaguje ani na SMS. Sdílnější nebyl ani hejtman Bubeníček. „Jde o soukromý profil pana náměstka Komínka, s dalšími dotazy se proto obraťte na něj,“ vzkázal Bubeníček.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na snímku hejtman spolu s manželkou.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na snímku hejtman spolu s manželkou.

V Egyptě Komínek pobýval od poloviny minulého týdne, ještě v sobotu sdílel fotografie z potápění. Rozhořčil jej incident na letišti v Marse Alam.

Podle diskuse pod příspěvkem měl s dalšími lidmi zaplatit asi 160 eur, není jasné za co. Nyní už je příspěvek smazaný. Podle dřívějších příspěvků strávil v létě v Egyptě už jednu dovolenou s rodinou. Pobyt v letovisku Hurghada si pochvaloval.

Jaroslav Komínek, náměstek ústeckého hejtmana.
Jaroslav Komínek (vlevo) a Jaroslav Foldyna na ustavující schůzi zastupitelstva...

Egypt je oblíbenou destinací českých turistů. Asociace cestovních kanceláří odhaduje, že za celý letošní rok zemi navštíví 260 tisíc až 280 tisíc Čechů a že se Egypt zařadí do první pětky nejpopulárnějších destinací pro letecké zájezdy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz