5. února 2018 13:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Náměstkyně Mayerová, obviněná v kauze Čapí hnízdo, opustila zastupitelstvo Jihlavy

Jana Mayerová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Mayerová. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

JIHLAVA/PRAHA Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová z hnutí ANO opustila vedení města a také jeho zastupitelstvo. Rezignovala ze zdravotních i osobních důvodů, uvedl zastupitelský klub hnutí ANO na webu. Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) o tom informoval zastupitele Jihlavy. Mayerová patří mezi obviněné v souvislosti s padesátimilionovou dotací na farmu Čapí hnízdo. Mezi obviněnými je i premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Funkci jihlavské náměstkyně Mayerová od loňského listopadu vykonávala jako neuvolněný politik, i tehdy změnu vysvětlila svým zdravím. Rezignaci oznámila primátorovi písemně v pátek. „To musím pochopitelně akceptovat,“ řekl Chloupek. ANO je v jihlavské koalici spolu s ČSSD a lidovci. ANO má stejně jako ČSSD v zastupitelstvu osm pozic. Uvolněné místo za ANO obsadil Dalibor Pituch, který na dnešním zasedání zastupitelstva složil slib.

V kompetenci Mayerové do loňského listopadu bylo školství, kultura, tělovýchova, zdravotnictví a koordinace strategií, pak si ponechala jen koordinaci strategií. Uvolněnou pozici náměstka už radniční koalice obsazovat nebude. Jeho kompetence si do podzimních komunálních voleb podle primátora rozdělí zbývající členové vedení radnice.

Žádost o dotaci na Čapí hnízdo Mayerová kdysi podepsala. Usnesení o zahájení trestního řízení si na poště vyzvedla loni 13. října. Sdělila, že své obvinění považuje za účelové, vymyšlené, založené na fabulaci, neznalosti situace a ignoraci faktů. Mayerová také figurovala na desátém místě kandidátky ANO na Vysočině pro sněmovní volby. Získala 1285 přednostních hlasů, v rámci kandidátky hnutí v kraji sedmý nejvyšší počet.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz