Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Náměstkyně primátora Jihlavy Mayerová, obviněná v kauze Čapí hnízdo, neodstoupila

Jana Mayerová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Mayerová. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

JIHLAVA Jihlavská náměstkyně primátora Jana Mayerová z hnutí ANO bude funkci vykonávat jako neuvolněný politik. Na funkci nerezignovala, ačkoli tuto možnost minulý týden avizovala. Mayerová patří mezi obviněné v souvislosti s dotací na farmu Čapí hnízdo.

O změně jejího postavení ve vedení radnice v pondělí rozhodlo městské zastupitelstvo, z něhož se Mayerová omluvila. Primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) změnu zdůvodnil tím, že je Mayerová dlouhodobě nemocná.

Mayerová je v pracovní neschopnosti čtvrt roku. „Podle jejího vyjádření není schopná s plným nasazením po celou pracovní dobu vykonávat tuto funkci,“ řekl primátor v úvodu zasedání. Zastupitelé v pondělí zároveň schválili rozdělení větší části dosavadních pravomocí Mayerové mezi primátora a zbývající náměstky. V kompetenci Mayerové doposud bylo školství, kultura, tělovýchova, zdravotnictví a koordinace strategií, ponechala si jen koordinaci strategií.

Mayerová podepsala žádost o dotaci na Čapí hnízdo

ANO je v jihlavské koalici spolu s ČSSD a lidovci. „Je to samozřejmě špatná zpráva pro občany,“ řekl David Beke z opoziční ODS ke změnám na postu Mayerové. Hnutí ANO by podle něj mělo nabídnout někoho jiného, kdo by mohl pro město pracovat na plný úvazek. „V podstatě bych s vámi souhlasil. Problém, který v tom vidím, je ten, že máme necelý rok do konce funkčního období,“ odpověděl primátor.

Žádost o dotaci na Čapí hnízdo Mayerová kdysi podepsala. Usnesení o zahájení trestního řízení si na poště vyzvedla 13. října. ČTK pak sdělila, že své obvinění považuje za účelové, vymyšlené, založené na fabulaci, neznalosti situace a ignoraci faktů.

Miloš Zeman na návštěvě Čapího hnízda.
Ministr Pelikán trvá na tom, že žádost o vydání Babiše v kauze dotace pro farmu...


Mayerová také figurovala na desátém místě kandidátky ANO na Vysočině pro sněmovní volby. Získala 1285 přednostních hlasů, v rámci kandidátky hnutí v kraji sedmý nejvyšší počet.

Mezi 11 obviněnými kvůli padesátimilionové dotaci na farmu Čapí hnízdo je i předseda ANO Andrej Babiš a místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Oba Sněmovna ke stíhání vydala na počátku září, ale protože ve volbách mandáty obhájili, musí státní zástupce jejich stíhání přerušit a znovu o jejich vydání požádat. U dalších devíti obviněných stíhání pokračuje.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Advantage Consulting, s.r.o.
CHEMICKÝ OPERÁTOR - MZDA 24.000-26.000 Kč

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč