8. dubna 2019 9:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Napadly a okradly vychovatelku. Pět dívek bylo na útěku, tři z nich zadržela policie

Policie ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR | foto: Reprofoto

PRAHA Policisté v noci zadrželi další tři dívky z výchovného ústavu v Praze, které jsou podezřelé z násilného okradení jedné ze zaměstnankyň ústavu. Šestice děvčat mezi 15 až 18 lety v sobotu podle kriminalistů za použití násilí ženě ukradla peníze a telefon a utekla.

Jednu dívku kriminalisté dopadli v neděli, další tři v noci, po dalších dvou pátrají. V případě odsouzení jim za loupež vzhledem k jejich věku hrozí pět let vězení.

„V průběhu noci se kriminalistům podařilo na různých místech České republiky zadržet další tři chovankyně, které uprchly z diagnostického ústavu v Praze. Po zbylých dvou nadále pátráme,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Zadržené dívky nyní čekají úkony trestního řízení, pak se zřejmě vrátí zpátky do výchovného ústavu, dodal. 

Dívky utekly z diagnostického ústavu v Hodkovičkách, který je zaměřený na psychosociální problémy a poruchy v chování zejména mladistvých dívek. Funguje jako příspěvková organizace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Než utekly, za použití násilí vzaly jedné ze zaměstnankyň peníze a mobilní telefon,“ popsal o víkendu událost mluvčí. Napadená žena po útoku nemusela vyhledat lékařské ošetření.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz