Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Napětí v módě: Armani se hádá s šéfkou Vogue

Česko

MILÁN Dusno kolem právě probíhajících milánských módních přehlídek ještě zhoustlo, když se slavný italský stylista Giorgio Armani neudržel a na tiskové konferenci v New Yorku veřejně kritizoval šéfredaktorku amerického časopisu Vogue Annu Wintourovou. Reagoval tak na její předcházející výpady, že přehlídky provází typická italská dezorganizace a že jsou příliš rozvleklé.

Britský deník Guardian včera na své webové stránce napsal, že Armani si na setkání se zahraničními novináři před nadcházející výstavou v newyorském Metropolitním muzeu veřejně položil otázku, proč tolik lidí nemá Wintourovou v lásce. Přitom připomněl její někdejší výrok, jímž konstatovala, že „Armaniho éra už skončila“. Kuriózní je, že Armani a Wintourová se právě teď podílejí na řízení dobročinných akcí, které výstavu nazvanou Superheroes: Fashion and Fantasy provázejí.

Armani hovořil i o rozdílných názorech na vkus, které mezi ním a Američankou, jejíž arogance byla předobrazem hlavní hrdinky filmu Ďábel nosí Pradu, panují. Guardian dodává, že spor návrháře a novinářky dokládá současnou atmosféru vysokého napětí mezi americkými sdělovacími prostředky a italským módním průmyslem. Wintourová, která je pokládána za nejvlivnější módní novinářku na světě, poslala před několika dny nejvýznamnějším italským módním domům, jako jsou Armani nebo Versace, žádost, aby zhustily program přehlídek do několika dní. „Milán je důležitým centrem jako Paříž a New York a my, Američané, toho chceme vidět co nejvíce. Kvůli slabému dolaru nás ale pobyt tady vyjde velmi draho,“ zdůraznila.

Autor: