21. září 2015 17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Narušitel opět na Hradě? Blbost, všichni jsou mimo z kusu hadru, tvrdí člen Ztohoven

Červené trenýrky vlající namísto prezidentské standarty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Červené trenýrky vlající namísto prezidentské standarty. | foto: ZtohovenLidovky.cz

PRAHA Viděl jsem, jak odváží narušitele, liboval si mluvčí Hradu Jiří Ovčáček po údajně další akci skupiny Ztohoven. Ta v sobotu ukradla ze střechy standartu prezidenta. Podle člena umělecké skupiny Romana Týce ale v pondělí k žádné akci nedošlo. „Nikdo ze Ztohoven nelezl na střechu. Co by tam dělal?“ řekl Roman Týc pro server Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Pokusili jste se dnes znova vylézt na Pražský hrad?
Ne, to je blbost. To je úplně nesmyslná mystifikace...

Lidovky.cz: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ale tvrdí, že viděl „narušitele“, kterého odvedla policie...
Ježíši Kriste! Víte o co tam šlo? Jeden ze Ztohoven dělal před Hradem rozhovor s Českou televizí. Skupina někam znovu lézt rozhodně neplánovala. Oni prostě viděli člověka, jak dělá rozhovor u toho lešení a tak ho asi sebrali. To je prostě celé. Nikdo nelezl na střechu. Co by tam kdo dělal? Všichni jsou úplně mimo z kusu hadru.

Lidovky.cz: Nikoho dalšího z vaší skupiny dneska policie nezadržela?
Ne. Opakuji. Jednomu člověku sebrala kriminálka telefon. S největší pravděpodobností šel dělat k Hradu rozhovor s Českou televizí. Určitě ale nechtěl lézt na střechu.

Lidovky.cz: Na druhou stranu - policie ještě nenašla prezidentskou standartu...
O tom se teď prosím nebavme. Na to vám neodpovím.

Kdo je umělec Roman Týc?

Umělec s pseudonymem Roman Týc je spoluzakladatelem umělecké skupiny Ztohoven.

Roman Týc krade policistům čepice

Roman Týc krade policistům čepice

V roce 2007 například pozměnil v Praze několik desítek siluet panáčků na semaforech. Také vytvořil hru, ve které bylo cílem sebrat policistovi čepici.

jzlJakub Zelenka