Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nasadí si Šebrle atletickou korunu pošesté za sebou?

Česko

PRAHA Pravděpodobně jen nejlepší český atlet posledních let Roman Šebrle a hvězda nastupující generace Barbora Špotáková se mohou dnes večer dočkat pocty, že se stanou vítězi ankety Atlet roku 2007.

Oba se stali v Ósace mistry světa, Šebrleho navíc zdobí evropské sedmibojařské zlato z birminghamské haly. Kdyby byl světový rekordman v desetiboji v hotelu AmbassadorZlatá husa opět dekorován, bylo by to už pošesté v řadě. V nejlepší oštěpařce uplynulé sezony má ale Šebrle vážnou konkurentku.

Podle papírových předpokladů by měla skončit třetí další medailistka z ósackého šampionátu, stříbrná tyčkařka Kateřina Baďurová, která letos z českých atletů zaznamenala největší výkonnostní vzestup. Podle desetibojaře Josefa Karase by si první místo zasloužili všichni tři.

„Katka, protože před ní v Ósace skončila jen fenomenální královna tyčky Jelena Isinbajevová. A v létě překonala čtyři české rekordy, v hale dva, což má taky velkou váhu. Barbora, protože trumfla celý oštěpařský svět, jde nahoru, a vyhrála i Světové atletické finále. I ona překonávala české rekordy, navíc vždycky na velkém podniku, jednou v Ósace, podruhé ve Stuttgartu. A přitom je to pořád, stejně jako Baďurová, závodnice budoucnosti. A Roman je taky jasný. Vedle dvou titulů má nejlepší výkon roku, vyhrál i desetibojařskou Grand Prix,“ probral Čechokanaďan největší úspěchy českých hvězd.

Ale kdo se stane králem objektivně? „Myslím, že o chloupek vyhraje Šebrle. Právě proto, že má ty tituly dva. Špotáková má v tomto směru trochu smůlu, že v hale házet nemůže,“ dodal Karas.

Vedle favorizované trojice vybralo 123 novinářů a odborníků do finálové desítky ještě výškaře Jaroslava Bábu a Tomáše Janků, oštěpařku Nikolu Brejchovou, diskařku Věru Cechlovou, překážkářku Zuzanu Hejnovou, běžkyni do vrchu Annu Pichrtovou a dálkařku a vícebojařku Denisu Ščerbovou.

Autor:

Mohlo by vás zajímat