Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava -1 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Mluvčí Rebelie proti vyhynutí: Chceme, aby se lidé ochotně nechali zatknout. Kdybych nic nedělala, zrazuji dceru

„Kdybych nejednala, zradila bych tím i ji,“ říká při pohledu na svou tříletou dceru Rebeku o své aktivitě v rámci české odnože Rebelie proti vyhynutí (XR) čtyřiatřicetiletá IT developerka Veronika Holcnerová, která přednáší na akcích svého hnutí o klimatu a působí také jako národní mluvčí. Aktivní zapojení hnutí do politiky odmítá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Doucha 28.7.2019 9:05

Proč každý nezačne u sebe? Stačí se podívat na kontejnery s odpadky. Proč ty nezačneš u sebe? Jenom žvaníš a obtěžuješ druhé. Založ si firmu a předveď se s ekologickou výrobou a ekologickými výrobky. Potom sem přilep odkaz na svoji ekologickou cestu a rozumní lidé tě podpoří. Že jim něco zakážeš, tím popularitu určitě nezískáš. Osobně bych chtěl vidět, jak jdeš příkladem a žiješ ekologičtěji než ostatní občané ČR.

P. Aron 28.7.2019 9:00

Přesně tak.

P. Aron 28.7.2019 9:00

On je pan Bernáth takový pokrokový člověk. Ne jako my zaostalí a hloupí, kteří trapně sledujeme fakta, přemýšlíme, studujeme. On je shůry osvícený od svaté Gréty. Koukl jsem se na jeho FB profil a je jasný. A kamarádka Šárka Kabátová na kterou už asi ani Lidovky nebyly dost pokrokové odešla do TV Seznam. Vše příklad toho jak měštští intelektuálové dokáží vlivem ideologie totálně zblbnout.

M. Čihák 28.7.2019 8:57

Já hlavně nechápu proč jim vůbec dávají mediální prostor.....

P. Aron 28.7.2019 8:51

Snaha o zničení a vyhynutí západní civilizace pokračuje. Mimochodem pokud to bude pokračovat, bude nám život v normalizačním Československu připadat jako vysněná idylka.

Naším přístupem je dostrkat lidi a podniky k pokrokovým změnám chování a k adaptaci na nové technologie pomocí pobídek, odrazujících stimulů, regulací a informací,“ slíbil tento globalistický ministerský předseda.

„Změníme to, jak se vyrábí a spotřebovává elektřina, jak se vytápí naše domovy a pracoviště; způsoby, jak cestujeme; typy vozidel, které si kupujeme, i to, jak se vyrábí potraviny.“

„Je to o vitalitou kypících, silně zalidněných městských centrech s úžasnými vymoženostmi a s takovou dopravou, abychom si tu vyšší hustotu obyvatelstva zamilovali.“

https://www.reformy.cz/klimaticka-nouze-irsko-se-chysta-zakazat-soukroma-auta-spolu-s-cimz-planuje-masove-pristehovalectvi-ze-tretiho-sveta/?fbclid=IwAR2vlh1T3kJIBryaLnutlu08an8KKFCGOdJF6-XGGso_JBrKqX54dvtVfLk

M. Kvapilík 28.7.2019 8:49

Tak jako první otázku je rebelantů proti vyhynutí potřeba se zeptat, kolik že mají dětí. Méně než tři?

R. Vacek 28.7.2019 8:48

Asi patříš mezi takové, kteří vědí, jak to vypadá na druhé straně zeměkoule, ale nevidí, jak to vypadá u nich doma. Takže: díky odsíření elektráren, zachytávání popílku, používání benzínu bez olova, katalyzátorů u benziňáků, čističkám vody, trojnásobnému omezení pesticidů v zemědělství a plynofikaci domácností je u nás životní prostředí tak čisté, jako bylo naposledy snad před 100 lety. Na to člověk ale nesmí dát na své pocity, ale musí si najít statistiky, jak to vypadalo dříve. Nebo se zeptej svých rodičů, dědy, popřípadě učitele.

K. Doucha 28.7.2019 8:29

Další pokus levicových lenochů, jak získat moc a zmocnit se statků, které nevybudovali. Až se jim to podaří, nedokáží ten svůj "zelený" socialismus uživit a skončí jako Venezuela, nebo "slavný tábor socialismu" ve východní Evropě, který byl pro životní prostředí smrtonošem. Kdo si ještě pamatuje, první demonstrace proti komoušům nebyla politická, ale na severu Čech lidé demonstrovali proti smrtítícímu smogu.

J. Kopis 28.7.2019 8:27

Jakákoliv fanatická víra je celospolečensky nebezpečná a výsledkem je i toto uskupení stoupenců víry za boj proti vyhynutí. Nechápou, že oni jsou přesně tím nástrojem, který příroda používá, aby se zbavila přemnoženého parazita jménem člověk. Pro přírodu totiž není nic jednoduššího a nejefektivnějšího, než zbavit člověka rozumu!

N. Marek 28.7.2019 7:45

Proč lžeš? Poslal bych tě na dno oceánu, abys se podíval, jak je „životní prostředí stále čistší“.

A pokud vím, hnutí XR nejde ani tak o čistotu životního prostředí jako o klimatickou změnu... A koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře neustále roste.

I. Štípek 28.7.2019 7:39

Bernáth a druhý PR článek pro tyhle placené pomatence ve dvou dnech.

M. Mikulec 28.7.2019 7:19

Dost nebezpečná sekta. Doufam, ze jim politici nebudou ustupovat, jen aby od nich měli pokoj.

A. Rente 28.7.2019 6:58

Chudák Rebeka.

V. Hošek 28.7.2019 6:46

Exhibice, exhibice a zase jen exhibice.

L. Pru 28.7.2019 6:38

dítě

L. Pru 28.7.2019 6:34

Jak IT developerka ?V Londýně nalejvala kafe. Když si tam uplácala kafe tak přišla opruzovat zpět.

R. Vacek 28.7.2019 6:32

Máme se stále lépe, životní prostředí je stále čistší a přesto se najdou podivní lidé, kterým současný demokratický systém vadí. A vypadá to, že je to stále ta samá skupina, která jen mění nálepku - zelení, anarchisté, piráti, antifa, ...

J. Tachovsky 28.7.2019 6:15

Blazni. V zime zase budou protestovat proti tomu, ze je zima, na podrim proti tomu, ze prsi. Kdyby radeji sazeli stromy. Zalesnena krajina je prece videt i z vesmiru, to je PR.


Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...