25. dubna 2019 16:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Našly téměř půl milionu a neohlásily to. Obsluze čerpací stanice hrozí až rok vězení

Čerpací stanice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Nové Strašecí (Rakovnicko) Obsluha čerpací stanice poblíž Nového Strašecí na Rakovnicku minulý týden zatajila nález peněz v hodnotě téměř půl milionu korun. Policisté použili k objasnění případu kamerový záznam. V případě odsouzení hrozí dvěma podezřelým ženám až rok vězení. Peníze zapomněla na odpočívadle za čerpací stanicí manželská dvojice z Ázerbájdžánu. Pomohli jí celníci, kteří poblíž kontrolovali vozidla, informovala ve čtvrtek mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Hlídka středočeských celníků v pátek pracovala na dálnici D6. Po 13:00 si celníci všimli dvojice lidí přecházející dálnici k čerpací stanici MOL. Celníci chtěli dvojici upozornit na nebezpečnost přecházení dálnice. Manželé celníkům řekli, že jim na čerpací stanici někdo ukradl zapomenuté peníze, které měli připravené na operaci v nemocnici v Berlíně.

Ženy obsluhující čerpací stanici poté uvedly, že kabelku jim předala jiná žena, která ji na odpočívadle našla, poté ji vrátily manželům. Pracovnice benzinky podle Matějkové odmítaly přehrát záznam z bezpečnostní kamery a začaly se vymlouvat, že kamerový systém na místo nedohlédne, proto celníci zavolali policisty.

„Ani po příjezdu policistů nechtěla obsluha zpřístupnit kamerové záznamy,“ uvedla mluvčí. Zhlédnutí záznamu umožnil vedoucí benzinky, bylo na něm vidět, že nálezkyně kabelku předala obsluze, po chvíli jedna z pracovnic kabelku pod pultem prohledala a něco z ní odnesla do zázemí benzinky. „Když se vrátila, tak druhé čerpadlářce (přímo na kameru) ukázala papír, na kterém bylo napsáno 17 500 eur. Kamerový záznam tak jasně ukázal, že peníze z kabelky odcizila jedna z pracovnic obsluhy čerpací stanice,“ dodala Matějková.

Případem se zabývají policisté, zda byly pracovnice už obviněny, zatím není známo. Manželské dvojici byly peníze vráceny.

ČTK