27. dubna 2016 20:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Nastoupil mi prapodivný človíček a je ozbrojený.‘ Řidička tramvaje pomohla dopadnout lupiče

Tramvajačka pomohla dopadnout nebezpečného lupiče. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvajačka pomohla dopadnout nebezpečného lupiče. | foto: Repro Policie ČR

PRAHA Pražská řidička tramvaje pomohla policii dopadnout nebezpečného lupiče. Minulý čtvrtek po půlnoci zavolala policii, když do tramvaje nastoupil ozbrojený muž. Policisté ho dopadli, když tramvaj zastavila v zastávce Nad Džbánem.

Ukázalo se, že cestující byl pod vlivem drog a měl plynovou pistoli. Statečnou ženu ve středu ocenili ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš a náměstek krajského policejního ředitele Zdeněk Bezouška.

Žena řídící tramvaj číslo 20 po Evropské ulici z centra si minulý čtvrtek po půlnoci všimla podezřelého muže se zbraní. „Měl ji v ruce, když nastupoval. Když si všiml, že je v tramvaji cestující, tak ji schoval pod bundu,“ popsala hrdinka novinářům. Muž působil nervózně, proto hned zalarmovala policii, v kontaktu s dispečinkem byla celých asi deset minut, než policie dorazila.

„Když už jsem zůstala s cestujícím sama a viděla jsem, že pokukuje po mé kabině, klepaly se mi ruce strachy,“ dodala. Policejního auta si nejprve nevšimla a popojela na další zastávku, kde po otevření dveří policisté pořádkového jednotky muže zadrželi. Když si všiml policistů, zbraň zahodil pod sedačky. „Muž uposlechl naší výzvy a vystoupil z tramvaje. Potom na zemi kladl pasivní odpor,“ popsal zásah proti jedenatřicetiletému muži jeden z policistů.

„Po zjištění totožnosti zadrženého se ukázalo, že ten je hledaný kolegy z teritoria Praha venkov - východ, neboť je podezřelý z trestného činu loupeže, který měl spáchat o den dříve v Čelákovicích,“ doplnil pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muž byl pod vlivem pervitinu a kokainu.

K podobnému hlášení vyjížděli pražští policisté před 19 lety do Nuslí. Muž v tramvaji číslo 11 tam vyhrožoval jinému smrtí. Tehdy ale pachatel začal po zasahujících policistech střílet a oba vážně zranil. Jeden z nich o měsíc později zraněním podlehl.

ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.