23. října 2012 9:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Navrhnout prezidenta? Z nových senátorů to zvažuje jen Syková

Zleva Jan Fischer, Jiří Dienstbier a Miloš Zeman se 7. srpna v Praze zúčastnili debaty prezidentských kandidátů o lidských právech, diskriminaci a právech sexuálních menšin, kterou uspořádalo sdružení Prague Pride a Knihovna Václava Havla.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Jan Fischer, Jiří Dienstbier a Miloš Zeman se 7. srpna v Praze zúčastnili debaty prezidentských kandidátů o lidských právech, diskriminaci a právech sexuálních menšin, kterou uspořádalo sdružení Prague Pride a Knihovna Václava Havla. | foto: ČTK

PRAHA Jako noví členové horní komory parlamentu mohli na poslední chvílí zamíchat s prezidentskou volbou. Sonda serveru Lidovky.cz mezi 27 aktuálně zvolených senátorů však odhalila, že vyslat novou tvář do klání o Hrad zvažuje maximálně vědkyně Eva Syková, která o víkendu uspěla v rozstřelu na Praze 2.

„Ještě se rozmyslím, jestli někoho veřejně podpořím,“ tvrdí Eva Syková zvolená za ČSSD s tím, že ze stávajících kandidátů ji zatím nikdo neoslovil. Zbylí senátorští "nováčci" se na last minute nominaci nechystají. Favorité volby Jan Fischer a Miloš Zeman se tak nemusejí konkurence bát nemusejí.

ČTĚTE TAKÉ:


Právě Zemana hodlá podporovat šéf Agrární komory, nyní senátor za Chrudim Jan Veleba. „Podporuji jeho,“ vzkázal serveru Lidovky.cz. Fischera zase vidí jako vhodného adepta Zdeněk Brož, starosta Šumperka, který za lidovce vyhrál na Šumpersku. „V tuto chvíli je to nejreálnější kandidát. Sám jsem ale petici nikomu nepodepsal,“ říká Brož.

Noví senátoři v dresu ČSSD se zase shodují, že jejich favoritem je stranický kandidát a místopředseda strany Jiří Dienstbier. „Plně ho podporuji,“ tvrdí senátor za Litoměřicko Hassan Mezian. „Můj názor se nezmění, podporuji Jiřího Dienstbiera,“ přidává se novic za opavský obvod Vladimír Plaček.

A mezi novými kolegy se nepokouší uspět ani Tomio Okamura, který po ovládnutí Zlínska obratem vyhlásit prezidentskou kandidaturu. Dosáhnout jí ale chce nasbíráním podpisů, sám proto přirozeně žádného z konkurentů nepodpoří. „Nikdo mě neoslovil a ani nad tím neuvažuji,“ uvedl Okamura.

A. Novák vybírejte :o)... 7:43 25.10.2012

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA PRO DODAVATELSKÝ ŘETĚZEC

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 38 000 Kč