Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nebiju ženy jako ty, vzkázal Kličko soupeři

Česko

MANNHEIM Ukrajinský boxer Vladimir Kličko se slovně pustil před sobotní obhajobou titulů mistra světa v těžké váze organizací WBO, IBF a IBO do svého vyzyvatele Brita Derecka Chisory. Rýpl si do něj kvůli nedávnému soudu, který potrestal Chisoru za napadení bývalé přítelkyně.

„Já holky nebiju tak jako ty. Kdo tluče ženy, je ubožák. Ty nevíš, kde se boxuje. Přece v ringu,“ uvedl Kličko na tiskové konferenci před víkendovým zápasem v Mannheimu.

„Jako člověk jsi hrozný. Ukážu ti cestu domů bez titulu,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý Ukrajinec, který se na duel připravoval i sparingy s českým boxerem Ondřejem Pálou.

Chisorovi hrozilo, že kvůli napadení půjde do vězení a přijde o souboj s Kličkem. Nakonec vyvázl s dvanáctitýdenním podmíněným trestem s dvouletou lhůtou a musel zaplatit bývalé partnerce 1500 liber odškodného.

Úřadující britský šampion, jenž má za sebou 14 vítězných zápasů v profiringu, nezůstal ve slovních výpadech pozadu. Kličko podle něj boxoval v minulém zápase jen s „taxikářem“. „Já jsem proti tomu rozený bojovník. Já jsem na cestě vzhůru, zatímco Kličko jde dolů. Jeho předchozímu soupeři šlo pouze o šek, mně jde o titul,“ řekl šestadvacetiletý rodák ze Zimbabwe, který se na zápas pilně připravoval na Skotské vysočině.

Trénovat musel opravdu tvrdě, protože v tělesné kondici oproti svému ukrajinskému soupeři výrazně ztrácel. „Ještě nedávno jsem byl ze zápasu nervózní, protože jsem nevěděl, jestli se včas dostanu do formy. Teď ale vím, že ji mám,“ prohlásil sebevědomě Brit minulý týden.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...