Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Langer ulovil Nečase. Expremiér touží po pedagogické kariéře, tvrdí

Česko

  7:00
PRAHA - Petr Nečas i Alexandr Vondra jsou nadšení z toho, že budou moci přednášet studentům. Serveru Lidovky.cz to řekl předseda správní rady CEVRO Institutu Ivan Langer, který chce využít jejich zkušeností z bezpečnostní oblasti a nabídl jim za to "odpovídající podmínky".

Lidovky.cz: Nabídnout práci Petru Nečasovi a Alexandru Vondrovi byl váš nápad? Nebo jste tomu jako šéf správní rady školy jen z dálky přihlížel?
Je to moje škola, takže jsem určitě jenom z dálky nepřihlížel. Potvrzuji: Saša Vondra bude ředitelem Centra transatlantických vztahů a Petr Nečas součást centra.

Lidovky.cz: Proč jste se pro ně rozhodl?
Oba dva považuji za osoby s výjimečnou odbornou erudicí, velkými životními zkušenosti. Jednou z oblastí, kterou se chce CEVRO Institut profilovat, je oblast bezpečnostní problematiky. Už teď v ní poskytujeme postgraduální vzdělávání, koordinátorem programu je generál Jiří Šedivý. A současně máme akreditováno magisterské studium Bezpečnostní studia. Oba dva kolegy považuji za experty v této oblasti a za velmi výrazné posílení celého týmu, který se této problematice věnuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz: Čekáte tedy, že využijí svých předchozích zkušeností – pan Vondra z ministerstva obrany a Petr Nečas z vedení vlády, kde byl i v kontaktu s tajnými službami?
Ano. Přesně tak. Studium kombinujeme, má mít nejen nezbytnou akademickou úroveň, ale chceme, aby měli absolventi i co největší kontakt s lidmi z praxe. Proto mezi přednášejícími najdete i další významné osoby, které zastávaly důležité pozice ve veřejném sektoru v této oblasti.

Lidovky.cz: Plánujete tedy, že Petr Nečas a Alexandr Vondra budou také učit?
No jasně. Oba dva velmi touží po pedagogické kariéře a kontaktu se studenty. Byli nadšení, že je čeká – kromě organizace odborných konferencí, jednorázových přednášek a publikační i analytické činnosti.

Lidovky.cz: Jejich práce pro institut začíná v říjnu se začátkem zimního semestru?
Od srpna. V tuto chvíli si finalizujeme studijní plány. Saša je tam o něco dříve, na škole působil už v minulém roce, bude dál normálně pokračovat. Petra si budou podle mě studenti moci poslechnout v letním semestru v některém z povinně volitelných předmětů.

Zleva ministr vnitra Ivan Langer, ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, premiér Mirek Topolánek a vicepremiér Alexandr Vondra přicházejí na jednání vlády, která zasedala 17. března v Praze.
Ministr obrany Alexandr Vondra oznámil rezignaci. Tiskové konference se zúčastnil i premiér Petr Nečas

Lidovky.cz: Před časem se objevila zpráva, že Petr Nečas s koncem ve vysoké politice potřebuje řešit svoje finanční závazky. Platí štědré alimenty i vysokou hypotéku, proto hledal uplatnění, které by odpovídalo platu premiéra. Vy jste mu takové nabídl? Nebo se k tomu bude muset ještě hodně otáčet?
To je intimní věc. Jsme soukromá vysoká škola. Na svoje fungování si musíme vydělat, nedostáváme žádné dotace, státní příspěvky a podobně. Musíme se hodně ohánět, abychom na jedné straně udrželi kvalitu studia a na straně druhé ho ufinancovali. Věřte, že jsem bytostně přesvědčen, že podmínky, které mají oba dva kolegové nastavené, odpovídají jejich kvalitě, jejich erudici a také tomu, co od nich očekáváme.

Lidovky.cz: A to je práce na plný úvazek?
Výslednou podobu v tuto chvíli finalizujeme. Ale nepředpokládám, že by ve škole trávili osm hodin pět dnů v týdnu, to nikoli. Přijďte někdy na přednášku, až budou. Sledujte náš rozvrh.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat