28. května 2013 13:44, aktualizováno  19:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nečas má v Rusku smůlu. Při srážce v jeho koloně se zranil fotograf

Petr Nečas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Nečas. | foto: ČTK

PETROHRAD Dvě vozidla z doprovodné kolony českého premiéra Petra Nečase se v úterý srazila v centru Petrohradu. Při nehodě, jejíž příčinou byla pravděpodobně technická porucha, pořezaly fotografovi úlomky skla ruku. Kolona směřovala z petrohradské radnice na letiště, program návštěvy incident neovlivnil. Pozdě odpoledne delegace bez problémů přiletěla do Jekatěrinburgu na Urale.

Nečas odjížděl z paláce Smolnyj, kde jednal s petrohradským gubernátorem Georgijem Poltavčenkem. Kolona asi pěti vozidel zamířila na petrohradské letiště k odletu do Jekatěrinburgu, když jedno z aut kvůli technické poruše prudce zabrzdilo a mikrobus jedoucí za ním do něj narazil.

Nečas v Rusku

Nečas je v Rusku na čtyřdenní návštěvě. Do Petrohradu přicestoval v pondělí po návštěvě Moskvy a Soči, kde jednal s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem a prezidentem Vladimirem Putinem.

Premiér Petr Nečas a ruský prezident Vladimír Putin

Vůz s Nečasem srážka nezasáhla

Nehoda roztříštila čelní sklo a podle svědectví zpravodajky ČTK poškodila přední část vozu. Fotografovi českého vládního doprovodu úlomky skla pořezaly ruku, muž s delegací do Jekatěrinburgu neodcestoval a zůstal v Petrohradu na ošetření.

Vůz s premiérem Nečasem se v okamžiku nehody nacházel na čele kolony a srážka ho nijak nezasáhla. Problémy s technikou postihly českou delegaci už při letu z Prahy do Moskvy, když vládnímu speciálu prasklo sklo v pilotní kabině. Premiér Nečas proto v cestě po Rusku pokračoval druhým vládním letadlem spolu s podnikatelskou delegací.

Poškozený airbus nebyl ani v úterý opraven. Druhé letadlo nejprve dopravilo premiéra a jeho delegaci do Jekatěrinburgu, odkud se vrátí do Petrohradu pro podnikatele. Ti se k Nečasovi připojí ve středu. Podobně by měl vypadat i návrat do Česka - ve středu večer odcestuje do Prahy premiér a pro podnikatele se pak letoun vrátí.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz, ČTK

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.